Reprezentacja Polski zagra w prestiżowym turnieju o Puchar Sultan Azlan Shah Cup

Od 23 do 30 marca reprezentacja Polski seniorów weźmie udział w prestiżowym turnieju o Puchar Sultan Azlan Shah Cup. Zawody zostaną rozegrane w Malezji.

Pod koniec marca odbędzie się już 28. edycja Pucharu Sultan Azlan Shah. W poprzednich latach w imprezie brały udział najlepsze reprezentacje na świecie – Australia, Argentyna czy Anglia. Tym razem kibice, którzy od 23 do 30 marca odwiedzą stadion w Ipoh zobaczą w akcji gospodarzy, Japonię, Indie, Kanadę, Koreę Południową oraz Polskę.

Zaproszenie dla biało-czerwonych to efekt niezłych wyników, które osiąga kadra Karola Śnieżka w ostatnich miesiącach, ale też spotkań w trakcie pobytu naszych przedstawicieli na Kongresie FIH w listopadzie ubiegłego roku w Indiach. – To prawda. Razem z sekretarzem generalnym gościliśmy pod koniec ubiegłego roku w Azji – mówi prezes PZHT, Jacek Sobolewski. – Był to bardzo intensywny wyjazd, odbyliśmy wiele rozmów i nawiązaliśmy mnóstwo bardzo dobrych relacji z innymi federacjami. Efektem jest systematyczny kontakt i między innymi zaproszenie na Sultan Azlan Shah Cup.

Dla biało-czerwonych występ w Sultan Azlan Shah Cup to nie tylko ogromny prestiż, ale również bardzo istotny element przygotowań do czerwcowego turnieju FIH Series. Przypomnijmy, że od 6 do 16 czerwca zespół Karola Śnieżka zmierzy się między innymi z Japonią czy Indiami, które także zagrają podczas Sultan Azlan Shah Cup.

Codziennie zawodnicy muszą wykonać swoją pracę na boisku, a PZHT codziennie walczy o jak najlepsze warunki dla biało-czerwonych. Czerwcowe turnieje seniorów i seniorek to dla nas priorytet i pracujemy teraz na 120% – tłumaczy prezes Sobolewski.

Nasza kadra do Malezji wylatuje już 20 marca. Pierwszy mecz rozegramy trzy dni później z gospodarzami.

Źródło: Materiały prasowe Polskiego Związku Hokeja na Trawie