Rezerwy Polonii Środa lepsze od Lotnika

W spotkaniu siódmej kolejki wielkopolskiej grupy III klasy okręgowej poznański Lotnik podejmował na własnym boisku II zespół średzkiej Polonii.

Od początku do ataków przeszli goście raz za razem nękając defensywę Lotnika. Niezwykle aktywny był kapitan Polonii, który kilkurotnie był bliski zdobycia bramki. Najlepszą okazję miał w 23 minucie kiedy pozostało mu skierować piłkę do pustej siatki, ale został sfaulowany w polu karnym przez Misiaka. Arbiter za to przewinienie pokazał czerwoną kartkę. Polonia miała jeszcze kilka klarownych sytuacji, ale to Lotnik strzelił bramkę. W 45 minucie Walkowiak z rzutu rożnego idealnie zagrał do Kanii, który pewnie wyrównał wynik spotkania.

Cztery minuty po wznowieniu gry przyjezdni ponownie wyszli na prowadzenie. Radziejewski zdecydował się na uderzenie będąc na lewym skrzydle i umieścił piłkę tuż przy słupku obok zaskoczonego Kopaniarza. W 54 minucie Polonia podwyższyła prowadzenie. Grająca w przewadze ekipa gości raz za razem tworzyła sobie kolejne bramkowe okazje. Do sieci futbolówka wpadła ponownie w 73 minucie. Po niezwykle precyzyjnym przerzucie fantastycznym uderzeniem z woleja popisał się Brychlik. Cztery minuty później Budnik w sytuacji sam na sam posłał piłkę do bramki obok wychodzącego bramkarza Lotnika. W 88 minucie arbiter po raz drugi podyktował karnego dla Polonii z którego padł szósty gol dla Średzian. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry przepięknymi nożycami ustalił Kania.

Lotnik Poznań – Polonia II Środa Wielkopolska 2:6 (1:1)

45, 90+1′ Bartosz Kania – 24 (k)’ Mateusz Stolecki, 49′ Eryk Radziejewski, 54′ ?, 73′ Przemysław Brychlik, 77′ Sławomir Budnik, 88 (k)’ ?

Lotnik: Kopaniarz – Złoch, B. Bartkowiak, Walkowiak, Szczepaniak, Lekier, Kania (C), Misiak, Ubraniak, K. Bartkowiak, Kasztelan
Rezerwowi: Olejniczak, Firgolski, Horosiewicz, Zębik, Wojtaszak, Danyliuk, Kwocz, Gronek, Owsianny

Polonia II: Perliński – Budniak, Kaźmierczak (C), Giełda, Brychlik, Stolecki, Motyl, Maślanka, Szymczak, Michalak, Kieli
Rezerwowi: Radziejewski, Kaźmierczak, Glapa, Scheffler, Tomczak