Sebastian Olszewski zawodnikiem Warty Poznań

Obrońca Sebastian Olszewski został nowym zawodnikiem Warty Poznań. Kontrakt 17-latka będzie obowiązywał do czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. „Zieloni” wygrali wyścig o wychowanka Rozwoju Katowice m.in. z przedstawicielami ekstraklasy: Górnikiem Zabrze i Pogonią Szczecin.

Sebastian jest prawym obrońcą, młodzieżowcem ze sporym doświadczeniem w rozgrywkach centralnych, oczywiście jak na swój wiek. W sierpniu skończy 18 lat, a już w poprzednim sezonie zaliczył 25 występów w II lidze. Wiemy, że o sprowadzenie do siebie tego zawodnika starały się m.in. Górnik Zabrze, Pogoń Szczecin i Chrobry Głogów – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań Robert Graf. – Pozyskaliśmy bardzo fajnego, perspektywicznego zawodnika na prawą stronę obrony, który ma też inklinacje do gry ofensywnej. Wzmacniamy konkurencję na tej pozycji i myślimy o Sebastianie również w dłuższej perspektywie, budowy silnej, młodej Warty Poznań.
 
Dopiero za miesiąc (20 sierpnia) Sebastian Olszewski skończy 18 lat. W barwach Rozwoju zadebiutował jeszcze przed 16. urodzinami, gdy zagrał 90 minut w Pucharze Polski. Pod koniec lipca 2017 roku po raz pierwszy wystąpił w II lidze w meczu przeciwko… Warcie Poznań. Do dziś ma na koncie 34 mecze na poziomie centralnym.

W Rozwoju Katowice, którego jestem wychowankiem, była taka polityka, żeby szybko wprowadzać młodych zawodników do piłki seniorskiej. Ale skoro grałem, to znaczy, że byłem gotowy – mówi Sebastian Olszewski. – Nie sądziłem, że tak szybko opuszczę Rozwój, ale w klubie niestety pojawiły się problemy. Dostałem dobrą ofertę z Warty i zdecydowałem się na przenosiny do Poznania. Tak się składa, że akurat na stadionie Warty debiutowałem w seniorskiej lidze. Głównym celem jest teraz dla mnie wywalczenie miejsca w jedenastce i debiut w I lidze, a późniejsze cele same się pewnie wyjaśnią. Zdaję sobie sprawę z tego, że będę musiał dać z siebie wszystko, żeby zwrócić na siebie uwagę trenera i znaleźć się w kadrze meczowej.

Sebastian Olszewski przeszedł do Warty Poznań za zasadzie transferu definitywnego. Jest dziewiątym nowym zawodnikiem, który w przerwie między sezonami pojawił się w ekipie „Zielonych”. Wcześniej do Warty Poznań trafili: obrońcy Tomasz Boczek, Jakub Kuzdra, Aleks Ławniczak i Nikodem Fiedosewicz, pomocnicy Mariusz Rybicki, Mateusz Kupczak i Karol Gardzielewicz oraz napastnik Gracjan Jaroch.

Fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań