Spadł deszcz, UAM zebrał plony!

KU AZS UAM Poznań przełamał w końcu swoją niemoc punktową. Ponownie po dobrej grze, tym razem nie zabrakło efektu w postaci punktów ligowych. ,,Akademiczki” wygrały 3:0 z drużyną PWSZ Konin.

Pogoda nie rozpieszczała tym późnym popołudniem przybyłych kibiców. Równo z gwizkiem z chmur spadł rzęsisty deszcz. Nie przeszkadzało to jednak obu drużynom walczyć na boisku.

Już od pierwszych minut gry było wiadomo który zespół prowadzić będzie grę. Podopieczne trenera Patryka Konieczki rzuciły się do zmasowanych ataków na bramkę gości. O ile okazji strzeleckich Poznaniankom nie brakowało, to popis gry dała w bramce młodziutka golkiperka z Konina. Potrzeba było dopiero stałego fragmentu gry, pod koniec pierwszej połowy, by drużynie UAM Poznań udało się odczarować bramkę. Równo z gwizdkiem sędziego Małgorzata Kupler uderzyła w piłkę i zanotowała trafienie otwierajace mecz. Do przerwy ,,Akademiczki” schodziły do szatni z wynikiem 1:0.

Po przerwie rozpadało się jeszcze bardziej, ale i emocji piłkarskich pojawiło się więcej. Najpierw do ataku ruszyła drużyna gości, która kilkukrotnie pogroziła palcem Poznaniankom. Te odpowiedziały znakomitą kontrą. Karolina Cymer wykonała ogromną robotę przed polem karnym, mijając dwie defenorki, myląc bramkarkę i podała do znajdującej się na czystej pozycji, przed pustą bramką Karolinie Ziółek. Napastniczka UAM Poznań miała jednak problemy w tym deszczu z pewnym ,,opanowaniem” piłki, ale ostatecznie oddała strzał, który odbił się od pleców interweniującej defensorki i piłka znalazła sie w siatce. Było 2:0 a minęło tylko pięć minut drugiej połowy.

Ostatecznie mecz zamknęła bramka, którą KU AZS UAM Poznań zdobył kolejne pięć minut później. Znakomita współpraca skrzydłowych Karoliny Guźniczak i Martyny Szymanek rozklepały blok defensywny gości. Pięćdziesiata minuta meczu i Martyna Szymanek stawia kropkę nad i.

Do końca spotkania PWSZ Konin szukał honorowego trafienia, a UAM Poznań trochę już spokojniej, okazji na podwyższenie wyniku. Drużyna gości miała jednak pecha natrafić na liczne i udane pułapki ofsajdowe, a gospodynie mimo kolejnych, licznych okazji natrafiały na dobrze broniący blok defensywny.

KU AZS UAM Poznań – AZS PWSZ Konin 3:0 (1:0)

Bramki: Małgorzata Kupler 33′, trafienie samobójcze (asysta Karoliny Ziółek) 45′, Martyna Szymanek 50′

UAM: Małgorzata Makowska – Anna Dobek, Irena Kliszcz (64′ Armina Kyorekhyan), Daria Saukens, Jagoda Dziergwa (72′ Weronika Fiedorowicz), Małgorzata Kupler, Karolina Cymer, Katarzyna Guźniczak, Agnieszka Liskowiak, Dobrochna Wierzbicka (41′ Martyna Szymanek), Karolina Ziółek (64′ Agata Spławska)