Średzka Polonia lepsza od poznańskiej w derbowym starciu

Szósta kolejka pierwszej ligi kobiet przyniosła polonijne derby Wielkopolski! Sporymi fragmentami pierwszej połowy spotkanie toczyło się w charakterystyczny dla derbowych starć sposób. Sporo walki w środku pola, brakowało jednak jakości jeśli chodziło o wykończenie akcji. Przełamanie nastąpiło w 21 minucie. Doskonałe prostopadłe podanie z głębi pola otrzymała Wojtecka. Bez problemu minęła Godlewską i strzałem do pustej bramki otworzyła wynik spotkania. Kwadrans później gospodynie podwyższyły prowadzenie. Dośrodkowanie z lewego skrzydła nogą sięgnęła Tomaszewska i po niepewnej interwencji poznańskiej bramkarki piłka po raz drugi znalazła się w sieci.

Zaraz po wznowieniu gry średzka Polonia zdobyła trzecie trafienie. Uderzenie z dystansu Mikołajczak trafiło w poprzeczkę. Przy bierności poznańskiej defensywy najszybciej do piłki dopadła Wojtecka, zwodem oszukała Grześkowiak i podwyższyła prowadzenie! W 63 minucie jedną z nielicznych klarownych okazji miały poznanianki. Ładne uderzenie Lichtenstein ze spokojem wybroniła Mądra. W 81 minucie gospodynie ustaliły wynik na 4:0. Mikołajczak dostała doskonałe podanie z głębi pola, ze spokojem minęła Godlewską i futbolówka po raz czwarty znalazła się w bramce.

W poznańskiej ekipie był ewidentnie widoczny brak Alicji Zając, która jest mózgiem drużyny. Dziś ewidentnie brakowało kreatywności w szeregach poznańskiej ekipy. Gospodynie za to po prostu zrobiły swoje i były do bólu skuteczne. Dzięki temu zwycięstwu awansowały na trzecie miejsce.

Po przerwie na kadrze Polonia Środa uda się na starcie z Unifreeze Górzno, a Polonia Poznań podejmie Piastovię Piastów.

Polonia Środa Wielkopolska – Polonia Poznań 4:0 (2:0)

21, 47′ Roksana Wojtecka, 36′ Marta Tomaszewska, 81′ Julia Mikołajczak

Polonia Środa: Magdalena Mądra – Małgorzata Ładniak, Agata Ratajczak, Dominika Hyży, Roksana Wojtecka, Aleksandra Szukalska (76′ Monika Forszpaniak), Julia Mikołajczak (87′ Angelika Miłoszyk), Klaudia Nogalska, Beata Nowak (70′ Anna Nowicka), Marta Tomaszewska, Natalia Cicha

Polonia Poznań: Aleksandra Godlewska – Laura Czudzińska, Karolina Grześkowiak, Zuzanna Sawicka, Katarzyna Sikora, Maria Nowak, Weronika Szmatuła (80′ Agata Ławniczak), Angelika Lewicka (71′ Ewelina Zalaszewska), Julia Witczak (46′ Zofia Mager), Zuzanna Filipiak, Sandra Lichtenstein