Średzka Polonia pożegnała się z Pucharem Polski po starciu z liderem Ekstraligi

Nie było niespodzianki w 1/8 Pucharu Polski, liderki Ekstraligi pokonały drużynę aspirującą do najwyższej klasy rozgrywkowej.
Pierwsza połowa to dość wyrównane spotkanie, na początkowo powiało sensacją. Gospodynie po ładnej akcji wychodzą w 8 minucie na prowadzenie. Po 11 minutach Łodzianki doprowadzają do wyrównania. Do przerwy sprawiedliwy remis. Druga połowa to już przewaga piłkarek SMSu.Strzelają trzy bramki, wynik końcowy 4:1 dla przyjezdnych, które zameldowały się w ćwierćfinale.

W przerwie meczu młode piłkarki Polonii, w kategorii U13 odebrały puchar za zdobycie tytułu mistrzyń Wielkopolski, będą reprezentować tym samym województwo w finale na szczeblu centralnym.

Polonia Środa Wielkopolska – TME SMS Łódź 1:4(1:1)

Bramki : Szukalska 8′- Rędzia 19′, Kopińska 49′, Krezyman 60′, Malesa 86′

Obsada sędziowska : Magdalena Małek, Olga Pietrzykowska, Sylwia Grygiel

Polonia: Parecka – Falkowska, Ratajczak, Drożak, Szukalska, Ciesiółka, Wielińska, Nogalska (Kraska 89′), Nowak (Mikołajczak 76′), Grzybowska (Walczak 65′), Szewczyk
Trener Marek Gierałka

TME SMS: Szperkowska – Enjo, Konat, Zieniewicz (Lichwa 72′), Piórkowska, Abambila, Grzybowska, Gąsieniec (Krezyman 46′), Jedlińska (Dąbrowska 63′), Rędzia (Olkiewicz 67′), Kopińska (Malesa 81′)