Starcie rezerw na remis

Obie drużyny wykorzystały przerwę w rozgrywkach Ekstraklasy i pierwszej ligi. W jedenastkach obu drużyn pojawiło się kilka zawodniczek z pierwszych drużyn. Sporą przewagę miała drużyna Kotwicy, nie potrafiła przełożyć tego jednak na więcej bramek. Kórniczanki potrafiły zawiązać ciekawe akcje na połowie Polonii, problem leżał w wykończeniu.
Gospodynie mimo sporadycznych wypadów pod bramkę Kotwicy sprawiały spore zagrożenie będąc w polu karnym. Remis nie jest krzywdzący dla żadnej ze stron, ale zwycięstwo kórniczanek jedną – dwoma bramkami również można by uznać za słuszny wynik.
Spotkanie mimo fatalnej murawy było niezłym widowiskiem. Poruszamy sprawę boiska na sam koniec, ponieważ to co się dzieje w tej kwestii zakrawa na kpinę. Remont obiektu miał rozpocząć się już dawno, a nic w tej kwestii się nie dzieje. Wszystkie drużyny muszą trenować na obcych boiskach oraz grać na wyjazdach. Drużyna rezerw i seniorów ma powrócić na obiekt przy Harcerskiej. Stan murawy woła o pomstę do nieba. Bardziej niż trawiasty dywan wygląda jak sawanna. Sporo dziur, połacie ziemi i tylko miejscami trawa. Zawodnicy Polonii na własną rękę skosili murawy, żeby komfort trenowania był chociaż odrobinę lepszy.
Polonia II Poznań – Kotwica II Kórnik 2:2(1:2)
Bramki : 11′ Lechna, 50′ Sawicka dla Polonii – 12′ (samobójcza) 40′ Telążka.
Widzów około 40.
Sędzina Paulina Kolatorska
Polonia: Zajączkowska, Hofland, Markiewicz, Rosińska, Mager, Kornat, Bączkowska, Lechna, Dziergas, Buczek, Witczak. Na zmiany wchodziły : Wełna, Zygmunt, Korzeniewska, Siwak, Nowak, Obracka, Sawicka.
Trener Maxwell Kalu
Kotwica: Godlewska, Telążka, Lewandowska, Kaźmierczak, Królak, Haremska, Jaskuła, Śmigielska, Górska, Tyl, Piasecka. Na zmiany wchodziły : Magoń, Kruger, Ignaszak, Kawska, Szuba, Mączyńska.
Trener Norbert Łuczak
[envira-gallery id=”8103″]