Stella Luboń z Pucharem Polski w strefie poznańskiej!

W finale strefy poznańskiej Pucharu Polski zmierzyły się ekipy Stelli Luboń (klasa okręgowa) i Huraganu Pobiedziska (V liga).

Po początkowym wzajemnym badaniu się z upływem czasu zarysowała się przewaga Stelli raz za razem nękając defensywę Huraganu. W 17 minucie niepewną interwencją popisał się Putra. Dośrodkowanie z rzutu rożnego przeleciało mu między rękawicami i wyszło poza boisko. Trzynaście minut później wydawało się, że ekipa z Lubonia obejmie prowadzenie. Jednak w sporym zamieszaniu w polu karnym futbolówka jak zaczarowana nie znalazła drogi do bramki. W 36 minucie piłka już zatrzepotała w siatce. Ładnym uderzeniem zza pola karnego Ogrodowczyk otworzył wynik spotkania! Stella poszła za ciosem. Jakubiak z lewej flanki zszedł w pole karne i idealnie wyłożył piłkę do Ngamayamy. Ten pewnie głową skierował ją do pustej bramki podwyższając prowadzenie.

Siedem minut po przerwie Huragan zdobył kontaktową bramkę. W sporym zamieszaniu piłkę do własnej bramki skierował kapitan Stelli Smulkowski. Zdobyta bramka dodała animuszu gospodarzom, ale Stella grała wyrachowany futbol i szybko odzyskała kontrolę nad spotkaniem. Swoją przewagę potwierdziła w 66 minucie. Po raz drugi do bramki piłkę skierował Ngamayama. Spora zasługa przy tym trafieniu bramkarza Huraganu, który po raz kolejny zanotował bardzo niepewną interwencję. To trafienie podcięło skrzydła na dobre piłkarzom z Pobiedzisk, którzy nie byli już w stanie wypracować klarownej okazji i puchar powędrował w ręce zawodników Stelli.

Nie można przejść obojętnie obok zachowania części kibiców z Lubonia, którzy zamiast dopingować swój zespół zaprezentowali repertuar składający się w 90% z bluzgów. Wiadomo, że stadion to nie teatr i spotkaniom towarzyszą spore emocje, ale są pewne granice dobrego smaku. Stella zasłużenie zdobyła to trofeum grając na sporej ambicji i wykorzystując słabszą dyspozycję dnia Huraganu.

Przed wręczeniem Pucharu i medali zostali także wyróżnieni najlepsi zawodnicy obu ekip. Po stronie Huraganu na to miano zasłużył Bartosz Żołądkiewicz, a Stelli Jakub Solarek.

Stella wraz z Iskrą Szydłowo (Piła), GKS Grębanin (Kalisz), SKP Słupca (Konin), Korona Piaski (Leszno) zmierzy się z 18 drużynami z IV ligi i 7 z III ligi o zwycięstwo w wojewódzkim Pucharze Polski.

Stella Luboń – Huragan Pobiedziska 3:1 (2:0)

36′ Marcin Ogrodowczyk, 39, 67′ Alain Ngamayama – 52 (s)’ Daniel Smulkowski

Stella: Michał Jarzec – Dariusz Wróblewski, Jakub Łukaszewski, Marcin Ogrodowczyk (90′ Piotr Palacz), Jakub Solarek, Dawid Jakubiak (68′ Dawid Jurga), Daniel Smulkowski (C), Marcin Mroczyński, Kamil Frankowski, Jakub Małkowski (78′ Daniel Baran), Alain Ngamayama
Trener Sebastian Kleiber

Huragan: Marcin Putra – Łukasz Maciejewski, Marcin Pająk, Mikołaj Nowak, Daniel Brylewski, Mateusz Chachuła, Piotr Nekanda-Trepka (C), Eryk Drożdżyński (65′ Marcin Jesionkowski), Mikołaj Ratajczak (46′ Bartosz Żołądkiewicz), Marcin Jędrzejczak, Adam Niedzielski (46′ Damian Gocałek)
Trener Paweł Kutynia

[ngg src=”galleries” ids=”152″ display=”basic_thumbnail”]