Stocznia Szczecin zwycięzcą XIV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia!

W finale czternastej edycji Memoriału Arkadiusza Gołasia zmierzyła się naszpikowana gwiazdami szczecińska Stocznia i ubiegłoroczny tryumfator Onico Warszawa. Na parkiecie pojawiło się trzech tegorocznych Mistrzów Świata i dwóch z 2014 roku.

Pierwszy set finałowego starcia był toczony pod dyktando Stoczni. Szczecinianie stopniowo budowali przewagę. Piłkę setową atakiem z lewego skrzydła wykończył Kazijski. W drugą partię lepiej weszli stołeczni siatkarze (prowadzenia 4:1, 8:5). Stocznia zdołała zbliżyć się na jeden punkt na co czasem zareagował Antiga. Po wznowieniu gry przejściowe problemy miał Kazijski i Onico znowu było na kilkupunktowym prowadzeniu. Gałązka znajdujący się w polu zagrywki mocno naruszył warszawskie przyjęcie i znowu strata stopniała do jednego punktu. Udany blok wyrównał stan seta na 16:16. W końcówce seta ponownie serwował Gałązka i Stocznia wygrała drugie starcie.

Trzecia partia toczyła się pod dyktando Onico, które odskoczyło na 12:6 i kontrolowało wydarzenia na parkiecie. Warszawiacy bardzo dobrze grali blokiem oraz wykorzystywali błędy rywala i wygrali 25:19. Czwarty set był wyrównanym widowiskiem do stanu po 10. Potem Stocznia po atakach Kurka i Hoaga odskoczyła na trzy oczka. Podopieczni trenera Gogola nie wypuścili tej przewagi do końca (nawet ją powiększyli) i mogli świętować tryumf w Memoriale Arkadiusza Gołasia!

Stocznia Szczecin – Onico Warszawa 3:1 (25:20, 25:22, 19:25, 25:19)