Stomilanki zasłużenie wywożą z Poznania trzy punkty

Dziewiąta kolejka pierwszej ligi przyniosła starcie drużyn, które obecnych rozgrywek nie mogą zaliczyć do udanych. Polonia od momentu awansu do Ekstraklasy i szybkiego powrotu do pierwszej ligi kontynuuję fatalną serię bez wygranej, Stomilanki z kolei przegrały dwa ostatnie mecze. To spotkanie było szansą na przełamanie się dla obu ekip.

Meczu nie był porywającym widowiskiem. Nikogo nie zaskoczy fakt, że więcej z gry miały Stomilanki. Tarakanova już w piątej minucie wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie. Przyjezdne raz za razem nacierały na bramkę Polonii i w 25 minucie Valentyna podwyższyła na 0:2. Po tym trafieniu był fragment bardziej wyrównanej gry, Polonia dwukrotnie zdołała zagrozić bramce strzeżonej przez Tomasiuk. Stomilanki przed przerwą miały jeszcze dwie okazję na podwyższenie wyniku. Zabrakło jednak skutecznego wykończenia.

Po przerwie piłkarki z Warmii raz za razem wpadały w pole karne Polonii, ale nadal nie mogły celnie wykończyć akcję. Przełamanie nastąpiło w 60 minucie, kiedy to Grzesik pokonała Godlewską. Siedemnaście minut później padła czwarta bramka dla Stomilanek. Gdyby przyjezdne zachowały momentami więcej zimnej krwi wynik mógł być zdecydowanie wyższy. Np Augustyniak mając praktycznie pustą bramkę z bliskiej odległości trafiła w słupek. Wynik spotkania na 0:5 z rzutu wolnego ustaliła w 85 minucie Cichowska skutecznie egzekwując rzut wolny.

Wynik odzwierciedla przebieg spotkania i był to najniższy wymiar kary dla będącej w rozsypce ekipy Polonii. Niestety na ten moment nie widać światełka w tunelu dla będącej w stanie agonalnym drużyny.

Polonia Poznań – Stomilanki Olsztyn 0:5 (0:2)
5, 25′ Valentyna Tarakanova, 60, 77′ Katarzyna Grzesik, 85′ Dominika Cichowska

Polonia: Godlewska, Cywińska, Magier, Czudzińska, Grześkowiak, Sawicka, Nowak, Szmatuła, Lewicka, Filipiak, Zalaszewska
W rezerwie: Stefaniak, Witczak
Trener Hanna Sokół

Stomilanki: Tomasiak, Krech, Kędzia, Rosiak, Mazurkiewicz (69′ Senkbeil), Zawistowska (79′ Szczepańska), Roman, Szóstko (71′ Cichowska), Grzesik, Tarakanova, Augustyniak (64′ Czarnecka)