Strzały z dystansu Rokity zatopiły Arkę!

Już druga kolejka poznańskiej Proton B Klasy przyniosła derbowe starcie pomiędzy Arką Kiekrz a Rokitą Rokietnica. Obie drużyny dobrze weszły sezon zaczynając ligowe zmagania od zgarnięcia trzech punktów. Okazałe zwycięstwo zanotowała Arka pokonując 11:0 Spartę Brody.

Pierwsza bramkowa okazja miała miejsce w siódmej minucie. Rokita wykonywała rzut wolny tuż zza pola karnego. Uderzenie w krótki róg nie zaskoczyło dobrze ustawionego Jabłońskiego. 13 minuta to z kolei rzut wolny dla gospodarzy. Stały fragment gry bity przez Rybaka trafił do Huberta Pucały. Stoper gospodarzy uderzeniem głową umieścił piłkę tuż pod poprzeczką. To trafienie dodało wiatru w żagle Arce. Najlepszą okazję na podwyższenie miał Frankowski, jego soczyste uderzenie jednak poszybowało nad bramką.

Po spokojniejszym okresie gry goście przeprowadzili szybką kontrę, ale uderzenie Maćkowiaka było mocno niecelne. Rokita nie odpuszczała i z całych sił walczyli o wyrównujące trafienie, ale dobrze dysponowany Jabłoński nie dawał się pokonać. W 37 minucie Janiszewski bił rzut wolny, ale jedyna korzyść Rokity to rzut rożny po tym jak piłka zmieniła tor lotu po styczności z murem. Gospodarze zostali zepchnięci do defensywy. Dwie próby miał Stróżyk, za każdym razem górą golkiper gospodarzy. Arka przetrwała oblężenie i w 44 minucie zadała cios do szatni. Frankowski popisał się indywidualną akcją, wygrał fizyczną walkę bark w bark i podwyższył prowadzenie.

Drugą połowę rozpoczęła Rokita od wysokiego pressingu. Wypracowane okazje jednak nie przynosiły bramkowych sytuacji. W 53 minucie mogło być 3:0, ale podcinkę Michalaka przeniósł nad poprzeczką Przybył. Dwanaście minut padła bramka z cyklu stadiony świata! Fenomenalnym uderzeniem z dystansu w samo okienko popisał się Janowicz. Zawodnicy Arki zdecydowanie opadli z sił, a goście dominowali na boisku. Wyrównujące trafienie padło w 81 minucie. Uderzenie zza pola karnego Stróżyka na długi róg idealnie zatrzepotało w siatce tuż przy słupku! Cztery minuty później na bramkę Jabłońskiego została posłana kolejna bomba z dystansu. Tym razem wspaniałym trafieniem popisał się Zdun. W 87 minucie futbolówka przy linii bocznej boiska trafiła do Dawida Kalupy. Zawodnik Rokity bez zastanowienia huknął z dystansu i po raz kolejny zebrani kibice mieli okazję obejrzeć piękną bramkę! Pierwsza minuta doliczonego czasu gry przyniosła kolejną bramkę z dystansu! Bombardowanie w tym spotkaniu zakończył Król.

Arka Kiekrz – Rokita Rokietnica 2:5 (2:0)

13′ Huber Pucała, 44′ Michał Frankowski – 65′ Jarosław Janowicz, 81′ Jacek Stróżyk, 85′ Nikodem Zdun, 87′ Dawid Kalupa, 90+1′ Cezary Król

Widzów: około 40

Sędziowie: Maciej Kasperkowicz, Paweł Nowakowski, Karol Maćkowiak

Arka: 1. Michał Jabłoński – 4. Hubert Pucała, 7. Aleksander Pucała, 8. Bartosz Bocheński, 9. Patryk Sołtysiak, 10. Łukasz Rybak, 11. Bartosz Sporny, 13. Michał Frankowski, 14. Bartosz Wróbel, 15. Maciej Szaban, 16. Arkadiusz Szpoper (C)

Rezerwowi: 2. Michał Piekarski, 3. Krzysztof Michalak, 4. Dominik Filuś, 21. Adam Zastróżny
Trener: Zbigniew Kozioł

Rokita: 12. Sebastian Kubiak – 2. Norbert Jankowiak, 5. Filip Grochowalski, 6. Jarosław Janowicz (C), 7. Filip Gadecki, 8. Aleksander Janiszewski, 9. Cezary Król, 14. Dawid Kalupa, 15. Nikodem Zdun, 19. Jacek Stróżyk, 20. Piotr Maćkowiak

Rezerwowi: 1. Daniel Przybył, 3. Patryk Nowacki, 11. Franciszek Matysiak, 18. Mateusz Miarka
Trener: Przemysław Łochyński