Szczypiornistki AP pokonały lidera w poznańskiej twierdzy!

W spotkaniu 16 kolejki I ligi kobiet do poznańskiej twierdzy przyjechał lider tabeli: SMS ZPRP I Płock. Biorąc pod uwagę fakt, że poznanianki jeszcze nie przegrały jako gospodarz w tym sezonie szykowało się znakomite widowisko!

Wynik spotkania otworzyły płocczanki, ale liderka poznańskiej ekipy Magdalena Ziółkowska błyskawicznie wyrównała. Do 10 minuty toczyła się gra bramka za bramkę. Trzy bramki AP z rzędu dały prowadzenie 9:6 na co trener gości zareagował czasem dla swoich podopiecznych. Dwa gole Sobeckiej zniwelowały straty do jednej bramki, ale kolejna seria trzech trafień z rzędu AP ponownie dała bezpieczną przewagę. Bardzo dobrze w szeregach AP grała skrzydłowa Sonia Siemko skutecznie uruchamiana przez rozgrywające. Ostatnie minuty pierwszej połowy należały do przyjezdnych, które rzuciły cztery bramki z rzędu i do szatni schodziły tylko ze stratą jednej bramki.

W drugą połowę lepiej weszły gospodynie rzucając trzy bramki z rzędu. Dodatkowo mocnym punktem była broniąca niezwykle skutecznie Aleksandra Przebierała. Rywalki odpowiedziały tym samym. Nie zraziło to jednak poznanianek i nawet grając w osłabieniu rzuciły dwie bramki! O tym, że na parkiecie mierzyły się ze sobą dwie mocne ekipy świadczy fakt, że okres pomiędzy 43 a 55 minutą to niezwykle szybka gra akcja za akcję, często skutecznie wykańczane! Był to piękny dla oka fragment spotkania! W końcówce meczu więcej zimnej krwi zachowały APtyczne i mogły się cieszyć z dziesiątego w sezonie zwycięstwa!

Klub Sportowy AP Poznań – SMS ZPRP I Płock 34:29 (17:16)

AP Poznań: Aleksandra Przebierała, Paulina Sowa (1), Katarzyna Matyja (3), Martyna Matysek (1), Zuzanna Kliszcz, Jagoda Ławniczak (2), Maja Karasiewicz, Sonia Siemko (5), Magdalena Maziarz, Lidia Kowalaszek (3), Laura Wosińska (2), Izabela Piskała, Kinga Chełminiak (3), Magdalena Ziółkowska (10), Karolina Szajek (4)

SMS ZPRP: Kinga Stanisławczyk (3), Julia Pietras (1), Julia Jobda, Agnieszka Iwanowicz (4), Barbara Zima, Aleksandra Olek (3), Emilia Kowalik (1), Daria Konieczna, Katarzyna Cygan (1), Nicola Żmijewska (2), Nadia Bury (1), Lucyna Sobecka (6), Weronika Klich (2), Karolina Kasprowiak (5)