Szczypiornistki AP pokonały Spartę w derbach Wielkopolski!

Dwudziesta kolejka pierwszej ligi kobiet przyniosła kolejne derby Wielkopolski! Szczypiornistki AP Poznań w swojej twierdzy podejmowały Spartę Oborniki.

Lepiej w to spotkanie weszły podopieczne Amelii Chmielewskiej prowadząc 2:0. Spartanki błyskawicznie zdołały odrobić straty. Nie zraziło to poznanianek, które dorzuciły trzy bramki z rzędu. Rywalki nie zamierzały odpuszczać i derby nabierały rumieńców. One również miały serię trzech trafień z rzędu, a dwie minuty później wyszły po raz pierwszy na prowadzenie. Jedenaście minut trzeba było czekać aż ponownie na prowadzenie wyjdą gospodynie. Końcówka pierwszej połowy to koncert Karoliny Szajek, której trzy trafienia dały przewagę kilku bramek na drugą odsłonę!

Po przerwie poznanianki nie zwalniały tempa stopniowo budując stopniowo swoją przewagę. Na dwa trafienia AP Sparta była w stanie odpowiedzieć jednym. Odrobinę udało zniwelować się straty pomiędzy 45 a 47 minutą kiedy to przyjezdne rzuciły cztery bramki z rzędu. Potem sytuacja na parkiecie wróciła do normy i gospodynie kontrolowały boiskowe wydarzenia powiększając przewagę, która ostatecznie wyniosła 10 bramek. Trener Amelia Chmielewska mając komfort pewnego prowadzenia dała zagrać wszystkim zawodniczkom z pola.

Po tym spotkaniu AP plasuje się na szóstym miejscu w tabeli. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Drwęcą Novar Lubicz, a na zakończenie sezonu podejmą w kolejnych Derbach Wielkopolski MKS PR URBiS Gniezno. To spotkanie odbędzie się 4 maja (sobota) o godzinie 17 w hali POSiR C (Spychalskiego 38).

Klub Sportowy AP Poznań – Sparta Oborniki 34:24 (18:14)

AP: Paulina Sowa (2), Katarzyna Matyja (4), Martyna Matysek (3), Zuzanna Kliszcz (2), Jagoda Ławniczak (1), Sonia Siemko (2), Zofia Sikora, Magdalena Maziarz, Lidia Kowalaszek (3), Laura Wosińska (1), Izabela Piskała, Kinga Chełminiak (3), Magdalena Ziółkowska (7), Karolina Szajek (6), Anna Maria Rzeczycka

Sparta: Sandra Niedzielska (1), Urszula Filoda (3), Anna Żołyniak (3), Karolina Szczęsna (2), Joanna Gładecka (8), Małgorzata Kochańska, Adrianna Mazur (2), Marta Dobrołowicz (2), Jesica Kaszkowiak (3), Blanka Sawicka