Szczypiornistki JTC AZS wyraźnie lepsze od Zgody Ruda Śląska!

Piłkarki ręczne JTC AZS w końcu zainaugurowały rundę rewanżową przed własną publicznością. Ich rywalem w spotkaniu przełożonym ze stycznia była ekipa KS Zgoda Ruda Śląska. W pierwszym starciu tych ekip poznanianki wygrały 34:19.

Pierwszy kwadrans tego spotkania był wyrównanym starciem gdzie drużyny grała bramka za bramkę. Kolejne pięć minut to kapitalna gra poznanianek, które rzuciły pięć bramek nie tracąc z żadnej. W końcówce pierwszej połowy skrzydłowe Akademiczek rzuciły jeszcze trzy bramki z rzędu i na przerwę schodziły z przewagą sześciu trafień.

Po przerwie JTC AZS nie zwalniał tempa i skrupulatnie powiększał przewagę, która w 35 minucie wynosiła już 10 bramek. Trener Amelia Chmielewska korzystając z wysokiej przewagi dała pograć wszystkim zawodniczkom, które odwdzięczyły się dobrą grą i dowiezieniem wysokiego prowadzenia do końca!

Kolejny mecz JTC AZS w Poznaniu już za tydzień! W sobotę o godzinie 17 w hali POSiR C podejmie Karkonosze Jelenia Góra.

JTC AZS Poznań – KS Zgoda Ruda Śląska 32:20 (15:9)

JTC AZS: Szajek 9, Ziółkowska 7, Matyja 5, Domaros 2, Kowalaszek 2, Maziarz 2, Sowa 2, Kaczanowska 1, Kliszcz 1, Świtała 1, Czyż, Jackowska, Przebierała, Rzeczycka, Sikora

KS Zgoda: Krzysteczko 5, Zioła 5, Kuberek 3, Kita 2, Skubacz 2, Kawalec 1, Zawada 1, Zelek 1, Ambroziak, Chruścińska, Korbel, Kulik, Nawrocka, Prokop, Zimowska, Zwierko