Tomasz Boczek nowym zawodnikiem Warty Poznań

Kontrakt na 2 lata podpisał z Wartą Poznań Tomasz Boczek. To 29-letni, środkowy obrońca, który ostatnie sezony spędził w Chojniczance Chojnice. Do “Zielonych” trafił na zasadzie wolnego transferu.

– Po niedawnym rozstaniu się z Chojniczanką Chojnice byłem wolnym zawodnikiem. Dyrektor sportowy Warty Poznań Robert Graf i trener Piotr Tworek byli najbardziej konkretni i najbardziej zdecydowani na to, żeby mnie zatrudnić – mówi Tomasz Boczek. – Przychodzę do Warty Poznań żeby wygrywać. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, zawsze będę walczył o 3 pkt. Wiem, że trener Tworek, którego znam ze wspólnej pracy w Chojnicach, ma podobne podejście. Cenię sobie współpracę z nim, więc osoba trenera na pewno miała duży wpływ na to, ze jestem teraz zawodnikiem Warty Poznań.

Nowy stoper “Zielonych” ma 190 cm wzrostu. Pochodzi z Mikołowa, grał w juniorskich drużynach Gwarka Zabrze. W 2014 roku awansował do II ligi z Nadwiślanem Góra i od tego czasu występuje na szczeblu centralnym. W debiutanckim sezonie w II lidze strzelił 7 goli w 26 występach. W 2016 roku świętował z GKS Tychy awans do I ligi, po roku trafił do Chojniczanki Chojnice. Na zapleczu ekstraklasy rozegrał w trzy lata 81 spotkań, w których zdobył 9 bramek.

– To zawodnik, którego obserwowałem od kilku miesięcy i wiem, że oprócz wzmocnienia w defensywie, będzie też naszym dużym atutem przy stałych fragmentach gry w ofensywie. Tomek jest bramkostrzelnym, środkowym obrońcą. To gracz, którego potrzebujemy – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań Robert Graf i dodaje: – Jego przyjście to dopiero początek wzmocnień drużyny przed nowym sezonem Fortuna 1. Ligi. 

Fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań