TPS lepszy od Wełny w starciu na szczycie!

24 kolejka ligi międzyokręgowej przyniosła starcie na szczycie! Plasujący się na drugiej pozycji TPS Winogrady podejmował liderującą Wełnę Skoki.

Pierwsza połowa byle niezwykle ekscytującym widowiskiem rozgrywanym w wysokim tempie. Już w 4 minucie po raz pierwszy zapachniało bramką. Rzut wolny zmierzający tuż przy słupku poza boisko wybił Apanasewicz. Pierwszy kwadrans był niezwykle żywy. Futbolówka za sprawą obu ekip krążyła między jedną a drugą bramką. W 17 minucie Niemczyk ładnie dryblingiem minął rywala. Jego uderzenie w długi róg obronił Brzytwa. Trzy minuty później pojedynek biegowy na prawym skrzydle wygrał Forszpaniak. Zagrał do Niemczyka, który tym razem już nie dał szans bramkarzowi rywali. Gospodarze chcieli pójść za ciosem, Paukszteło nie zdołał jednak sięgnąć futbolówki.

W 31 minucie Lulka minął Wojcieszaka i dostrzegł wysuniętego bramkarza. Nie zastanawiał się i posłał piłkę nad golkiperem Wełny podwyższając prowadzenie. 120 sekund później wyższość Brzytwy w sytuacji sam na sam musiał uznać Silski. 36 minuta przyniosła kontaktowe trafienie Wełny. Ku zaskoczeniu wszystkich piłka trafiła w pole karne do Ślósarczyka. Ten zastawił rywala i posłał piłkę do siatki obok konkretnie zaskoczonego Apanasewicza. Stracona bramka nie podziałała jednak deprymująco na TPS. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Paukszteło wykorzystał sytuację sam na sam.

Po przerwie tempo gry już nie było tak żywiołowe, ale na boisku nie wiało nudą. Z upływem czasu Wełna zyskiwała optyczną przewagę dzięki wysokiemu pressingowi. Podopieczni Łukasza Kubiaka bardzo dobrze grali jednak w obronie i skutecznie rozbijali ataki rywala. W 84 minucie zdołali wyprowadzić kontrę. Lewym skrzydłem wyszedł Wesołowski, przerzutem na drugą flankę uruchomił Kolczyńskiego. Uderzeniem w długi róg ustalił wynik spotkania na 4:1.

Po tym spotkaniu TPS awansował na pozycję lidera, a Wełna spadła na pozycję trzecią.

TPS Winogrady – Wełna Skoki 4:1 (3:1)

20′ Adrian Niemczyk, 31′ Kamil Lulka, 45+1′ Piotr Paukszteło, 84′ Karol Kolczyński – 36′ Jakub Ślósarczyk

Widzów: około 200

Sędziowie: Rafał Pater, Łukasz Knypiński, Nikodem Osuch

TPS: Apanasewicz, Wesołowski (C), Leda, Maćkowiak, Niemczyk, Silski, Lulka, Szumiński, Paukszteło, Forszpaniak, Knopik

Rezerwowi: Fleischer, Zapatka, Daniel, Kolczyński, Trenkler, Kujawiak, Raczkowski
Trener Łukasz Kubiak

Wełna: Brzytwa, Rajewski, Jasiński, Graczyk, Gebler, Wojcieszak, Graczyk, Ludowicz, Dereżyński, Ślósarczyk (C), Szadziul

Rezerwowi: Weichert, Futro, Deminiak, Gutowski, Stawiński
Trener Andrzej Ostański

[ngg src=”galleries” ids=”51″ display=”basic_thumbnail”]