TPS Winogrady lepszy od Wiary Lecha w derbach!

Derbowe starcie pomiędzy TPS-em a DWL określane jest mianem starcia o tytuł trzeciej siły w grodzie Przemysła. Kibolom jeszcze nigdy nie udało się wygrać na boisku znajdującym się na Osiedlu Wichrowe Wzgórze.

Bardzo dobrze rozpoczęło się to spotkanie dla gospodarzy. Już w 12 minucie w fizycznej walce silniejszy okazał się Piotr Paukszteło i pokonał bramkarza Wiary Lecha. TPS miał jeszcze dwie bardzo dobre okazje na zdobycie bramki. Za pierwszym razem uderzenie zza pola karnego przeleciało nad poprzeczką, a zdobywca pierwszej bramki Paukszteło posłał futbolówkę koło słupka. Podopieczni Jarosława Wróblewskiego chcieli za wszelką cenę zdobyć wyrównujące trafienie, ale w żadnej z akcji nie pachniało bramką.

Po przerwie Wiara Lecha nadal z pasją atakowała, ale bardzo dobrze dysponowany był Apanasewicz. Do tego gospodarzom sprzyjało szczęście. Rzut wolny blisko linii bocznej boiska wykonywał Ernest Maćkowiak. Posłał piłkę mocno w kierunku bramki. Ta znalazła drogę do siatki pomiędzy linią defensywną DWL i totalnie zaskoczonym Maciejem Makowskim. W końcówce spotkania zagotowało się pomiędzy obiema drużynami. Jeden z kiboli został uderzony co zdenerwowało jego kolegę i rzucili się w obronie kolegi. Emocje w końcu opadła i arbiter pokazał dwie czerwone kartki oraz kilka żółtych.

Po tym spotkaniu drużyny zamieniły się miejscami. TPS wskoczył na trzecie miejsce, a kibole plasują się tuż za nimi.

TPS Winogrady – KKS Wiara Lecha 2:0 (1:0)

12′ Piotr Paukszteło, 78′ Ernest Maćkowiak

TPS Winogrady: Witold Apanasewicz, Łukasz Leda, Dariusz Imbiorowicz, Marian Wesołowski, Jakub Nowacki, Mateusz Walczyk, Ernest Maćkowiak, Kamil Lulka, Adam Wróblewicz, Mateusz Forszpaniak, Piotr Paukszteło. Z ławki weszli: Krystian Swoboda, Filip Silski, Eryk Skrzypczak, Dariusz Dembiński.

KKS Wiara Lecha: Maciej Makowski – Sławomir Makowski (83′ Michał Janas), Stanisław Makowski, Maciej Łaszyński (79′ Patryk Olaszczyk), Michał Dąbrowski – Michał Niedźwiedzki, Kacper Szulc (46′ Dominik Bednarek), Jan Makowski, Tomasz Smura, Dawid Kaczmarek (60′ Mateusz Bednarek) – Maciej Smuniewski

[envira-gallery id=”5188″]