Trwają testy aplikacji, która odda władzę nad IKP Olimpią w ręce graczy!

Wielkimi krokami zbliżamy się do premiery aplikacji mobilnej Real Soccer Manager. Wkrótce każdy z Was będzie mógł zostać menadżerem piłkarskim Olimpii Poznań.

– Zbliżamy się do finalizacji prac. Otrzymaliśmy już od naszych programistów pierwszą wersję aplikacji, która trafiła do naszych beta testerów – powiedział dyrektor ds. rozwoju i innowacji Maciej Bukowian. Wśród osób, które testują grę są zarówno zawodnicy, trenerzy, czy zewnętrzni programiści.

Trwają testy aplikacji

– Chcemy wychwycić możliwie najwięcej błędów, zebrać do tego pomysły testerów, aby móc wypuścić już w pełni gotową aplikację mobilną – dodał Bukowian. Sam proces testowania nie należy do najłatwiejszych. – W pierwszej kolejności musieliśmy wytypować odpowiednie osoby, dopasowując je pod systemy operacyjne na smartfonach. Następnie wysłaliśmy im wersję testową, a obecnie jesteśmy na etapie zdobywania feedbacku – kontynuował.

Wszystkie poprawki i wnioski trafiają do programistów, którzy na bieżąco aktualizują grę. To oznacza, że już niebawem wszyscy zainteresowani będą mogli zostać menadżerami Olimpii Poznań. – Runda wiosenna w klasie A będzie już poprowadzona przez naszych wirtualnych menadżerów. Zimowe sparingi będą dla nas z kolei świetną okazją do przetestowania wyboru ustawienia i zawodników na poszczególne pozycje – wyjaśnił dyrektor ds. rozwoju i innowacji.

Mini gry w Real Soccer Manager

Warto dodać, że ustawienie formacji i zawodników na pozycje nie będzie jedyną opcją w grze Real Soccer Manager. – Zdajemy sobie sprawę, że obecnie rozgrywamy mecze raz na tydzień, dlatego zadbaliśmy o to, żeby nasi menadżerowie nie nudzili się w wirtualnym biurze, a wszystko dzięki przygotowanym mini gierkom – podsumował Bukowian.

Źródło: Maciej Sadłowski / IKP Olimpia Poznań