Trzecie miejsce dla ZAKSY w Memoriale Arkadiusza Gołasia

Spotkanie o trzecie miejsce XIV Memoriału Arkadiusza Gołasia było pożegnaniem kończącego karierę Dominika Witczaka, który dziewięć sezonów rozegrał w barwach ZAKY. Rywalem Kędzierzynian była Aluron Virtu Warta Zawiercie.

Początek spotkania to wyrównana walka punkt za punkt, jako pierwsi odskakiwać zaczęli Jurajscy Rycerze, ale trener Gardini wstrząsnął swoimi podopiecznymi. Wicemistrzowie Polski szybko zniwelowali straty i sami odskoczyli na cztery punkty (18:14). Dzięki cierpliwej grze ZAKSA utrzymała prowadzenie i wygrała do 20 pierwszego seta. W drugiej odsłonie Warta szybko odskoczyła na trzy punkty, ale zagrywki Sama Deroo doprowadziły do stanu po 6. Środkowa część tej partii była łudząco podobna do pierwszej kiedy to wicemistrzowie Polski ponownie zbudowali kilkupunktową przewagę. Siatkarze z Zawiercia obronili jednak trzy piłki setowe i doprowadzili do gry na przewagi, która zakończyła się szybko i ZAKSA prowadziła już 2:0.

W trzecim secie na parkiecie pojawił się kończący karierę Dominik Witczak. Dzięki dobrej zagrywce i skutecznemu atakowi wyprowadził ZAKSĘ na prowadzenie 3:1. Potem do głosu doszli zawiercianie i objęli prowadzenie 10:8, ale dobra gra blokiem Kędzierzynian doprowadziła do remisu po 13. ZAKSA prowadziła 17:15, ale tym razem Warta odrobiła straty i  był kolejny remis (18:18). W końcówce bezbłędni byli podopieczni trenera Gardiniego i w trzech setach zapewnili sobie trzecie miejsce w XIV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia.

Najlepszym zawodnikiem ZAKSY i MVP meczu został Dominik Witczak.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:20, 26:24, 25:23)