Trzecie z rzędu zwycięstwo średzkiej Polonii!

Doskonale w to spotkanie weszły podopieczne duetu Gierałka – Woźniak. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę uderzeniem głową zamieniła Ciesiółka. Ze sporym animuszem do odrabiania strat ruszyły zawodniczki SWD. Mimo sporej przewagi nie zdołały ani razu w pierwszej połowie znaleźć sposobu żeby pokonać Mądrą.

W 56 minucie zawodniczki z Wodzisławia zdołały skierować piłkę do bramki. Uderzenie Szymanowskiej z rzutu wolnego Mądra sparowała na słupek. Do dobitki zdołała dobiec Kasperska trafiając do pustej siatki, jednak liniowa zasygnalizowała pozycję spaloną. 65 minuta przyniosła drugie trafienie dla gospodyń. Wojtecka znakomitym prostopadłym podaniem uruchomiła Ciesiółkę, która w sytuacji sam na sam nie dała szans Bzowskiej podwyższając prowadzenie. W 70 i 78 minucie doskonałe okazje na podwyższenie miały gospodynie. Bardzo dobre interwencje zanotowała Bzowska broniąc wpierw uderzenie głową Ciesiólki, następnie była górą w sytuacji sam na sam z Wojtecką.

Sprawdziło się powiedzenie, że niewykorzystane okazje się mszczą. Błąd popełniła Szafran odgrywając piłkę do tyłu, którą przejęła Piętakiewicz i zdobyła kontaktowe trafienie. W 84 minucie Ciesiółka miała kolejną okazję na skompletowanie hattricka. Jednak ponownie gorą była Bzowska. Trzy minuty później ładnym uderzeniem z rzutu wolnego popisała się Szukalska. Mocne uderzenie z 40 metrów musiała piąstkować nad poprzeczkę bramkarka SWD. Po rzucie rożnym Fronczak skierowała piłkę do siatki, sędzia dopatrzyła się zagrania ręka i nie uznała trafienia. Ostatnim akcentem tego spotkania było uderzenie z dystansu Dannheisig. Na posterunku była Mądra, która obroniła uderzenie zmierzające tuż przy słupku.

Polonia Środa Wielkopolska – SWD Wodzisław Śląski 2:1 (1:0)

10, 65′ Kasia Ciesiółka – 81′ Julia Piętakiewicz

Polonia: Mądra – Szafran, Hyża, Ratajczak (C), Brzykcy – Nogalska, Cieślak – Szukalska, Wojtecka, Fronczak – Ciesiółka

SWD: Bzowska – Piwowarczyk (58’ Dannheisig), Wołczyk (58’ Gulec), Piętakiewicz, Mandrela, Szymanowska, Kaim, Błatoń, Jendrzejczyk, Kasperska (C), Jaszek