Trzysetowe zwycięstwo Enea Energetyka po twardym boju!

W spotkaniu 19 kolejki Enea Energetyk podejmował Budowlanych Toruń.

Doskonale w to spotkanie weszły zawodniczki z Torunia rozpoczynając mecz od prowadzenia 6:0! Na szczęście dla widowiska i poznańskich kibiców podopieczne Marcina Patyka szybko wróciły na właściwe tory i doprowadziły do remisu po osiem. Pierwsze prowadzenie dla Energetyka miało miejsce przy stanie 10:9. Jednak nadal bardzo dobrze funkcjonował blok Budowlanych, które dzięki temu aspektowi siatkarskiego rzemiosła wyszły na prowadzenie 17:14. Gospodynie szybko odrobiły straty i było po 17. Torunianki miały dwie piłki setowe, ale żadnej nie wykorzystały. Po bloku setballa miał Energetyk i skutecznie akcję wykończyła Izabella Rapacz.

W drugiej partii do stanu po 4 byliśmy świadkami wyrównanego starcia. Potem poznanianki odskoczyły na bezpieczny dystans i skrupulatnie powiększały przewagę! Drugiego seta zakończyła Klaudia Świstek sprytnie obijając blok rywalek. Trzeci set to mocne uderzenie Energetyka, który szybko objął wysokie prowadzenie. Rywalki nie były sobie poradzić z flotami posyłanymi przez Aleksandrę Pasznik. Im bliżej było końca seta tym przewaga poznanianek topniała. Torunianki wpierw doprowadziły do remisu po 22, potem wybroniły dwie piłki meczowe. Poznanianki lepiej wytrzymały tą grę nerwów i zakończyły sprawę w trzech setach!

Tym zwycięstwem umocniły się na pozycji lidera. Dotychczasowy wicelider z Wieliczki poniósł porażkę w Dąbrowie Górniczej. W następnej kolejce (środa, 16.01) Enea Energetyk wybiera się właśnie do czwartej drużyny ligowej tabeli.

Enea Energetyk Poznań – Budowlani Toruń 3:0 (28:26, 25:14, 29:27)

Energetyk: Katarzyna Urbanowicz, Simona Dreczka, Barbara Cembrzyńska, Aleksandra Pasznik, Klaudia Świstek, Izabella Rapacz, Karolina Bohdanowicz (l) oraz Iwona Zuzel, Aleksandra Muszyńska, Aleksandra Omelaniuk

Budowlani: Sylwia Kucharska, Karolina Bednarek, Barbara Sokolińska, Katarzyna Śmieszek, Daria Dąbrowska, Dominika Minicz, Hanka Łukasiewicz (l) oraz Aleksandra Stachowiak, Julita Rafałko