Twierdza Harcerska zdobyta przez KKP Bydgoszcz

Pierwsza połowa w dużej mierze toczyła się w środkowej strefie boiska. Kiepski stan murawy sprawił, że piłka często była zagrywaną górą. Z początku uderzenia na bramkę mijały celu, a te które już zmierzały w światło nie sprawiały trudności bramkarkom. Warty odnotowania fakt to, że defensywa Polonii bardzo dobrze funkcjonowała jako całość.

Po przerwie obraz gry diametralnie się nie zmienił. Przebudzenie obu jedenastek nastąpiło w ostatnim kwadransie gry. Groźniej atakowały poznanianki, niezwykle aktywna była Alicja Busza, która pojawiła się po przerwie na boisku. Kluczową dla losów spotkania akcje przeprowadziły jednak bydgoszczanki. Stępień doskonale zagrała do Raczkowskiej. Skrzydłowa KKP uderzyła przy słupku i Siejka nawet nie zareagowała na to uderzenie. Gospodynie próbowały jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale wynik nie uległ zmianie i po raz pierwszy w tym sezonie Polonia zeszła pokonana z własnego boiska.

Polonia Poznań – KKP Bydgoszcz 0:1 (0:0)

87′ Ilona Raczkowska

Sędziowały: Pamela Gofryk – główna (Zachodniopomorski ZPN), Joanna Pondo (Zachodniopomorski ZPN), Paulina Kotlarska (Wielkopolski ZPN).

Polonia: Siejka – Filipiak (Issa), Monika Nowak, Czudzińska, Grześkowiak (Zalaszewska) – Sikora (Liczbińska), Cywińska, Sawicka (Jankowska), Skowrońska (Machowiecka), Marysia Nowak (Busza) – Zając

KKP Bydgoszcz: Rosińska – Wierzbowska, Kaźmierczak, Lewandowska, Andrzejewska – Raczkowska, Gugała, Pancek (80′ Sobczyk), Kałuzińska – Makowska (90′ Dudek), Stępień.

[envira-gallery id=”3355″]