UAM lepszy od Politechniki w szlagierze Akademickich Mistrzostw Wielkopolski

Trzecia kolejka Akademickich Mistrzostw Wielkopolski przyniosła kolejne starcie faworytów do podium. Politechnika podejmowała UAM. Gospodynie przed tym spotkaniem miały bilans (2-1-0), jeden mecz rozegrany awansem). Podopieczne Wojciecha Weissa wygrała z kolei 2 spotkania). Stawką tego spotkania było więc pierwsze miejsce w tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się spokojnie od wzajemnego badania się. UAM tradycyjnie starał się zagrozić rywalowi budowaniem ataku pozycyjnego. Politechnika z kolei przeprowadzała szybkie kontry. Najlepszą okazję na otwarcie wyniku miała Anna Kopecka, ale w sytuacji sam na sam nie trafiła do bramki. Zawodniczki z Moraska miały szybko okazję odpowiedzieć. Sandra Lichtenstein wykorzystała błąd Ewy Kowalskiej i popędziła na bramkę, ale zawodniczka Polibudy na ambicji dogoniła rywalkę i wślizgiem wybiła piłkę przeciwniczce. W kolejnej sytuacji Lichtenstein nie zmarnowała okazji i uderzeniem w długi róg otworzyła wynik. Po chwili uderzeniem z dystansu prowadzenie podwyższyła Żaneta Pawlik. Te dwa ciosy trochę podłamały Politechnikę. Jeszcze przed przerwą dwie okazje na bramkę miała Paulina Fronczak, skutecznymi interwencjami popisała się Małgorzata Anusiak.

Po wznowieniu gry Anna Mulalka miała idealną okazję na kontaktowe trafienie. Uderzyła jednak za słabo i bez problemów strzał obroniła Anna Napierała. Odpowiedź UAM-u była błyskawiczna, ale podania Aleksandry Jankowskiej nie wykorzystała Marta Kosiorek. Zawodniczki Politechniki miały jeszcze okazje na kontaktowe trafienie, ale każdy strzał trafiał niemalże w Napierałę. UAM z kolei ładną klepką wypracował trzecie trafienie. Zespołową akcję wykończyła Paulina Fronczak.

W drugim dzisiejszym spotkaniu Uniwersytet Przyrodniczy pokonał 5:0 Uniwersytet Medyczny.

Aktualna tabela:

1. Uniwersytet Adama Mickiewicza 3 9 25-2
2. Politechnika Poznańska 4 7 13-7
3. Akademia Wychowania Fizycznego 2 4 5-2
4. Uniwersytet Przyrodniczy 3 3 7-12
5. Uniwersytet Medyczny 4 3 3-13
6. Uniwersytet Ekonomiczny 2 0 2-19

Politechnika Poznańska – Uniwersytet Adama Mickiewicza 0:3 (0:2)

Bramki: Sandra Lichtenstein, Żaneta Pawlik, Paulina Fronczak

Sędzia: Szymon Lizak

Politechnika: Małgorzata Anusiak – Anna Dobek, Ewa Kowalska, Anna Mulalka, Aleksandra Kożuchowska, Natalia Cicha, Anna Kopecka, Katarzyna Mujta, Katarzyna Osińska, Agnieszka Bauza, Maria Majchrzak, Sabina Szefler, Iga Kuśnmierczyk, Weronika Lis

UAM: Anna Napierała – Sandra Lichtenstein, Paula Fronczak, Aleksandra Jankowska, Martyna Woś, MartaKosiorek, Żaneta Pawlik, Nastia Zastela, Tosia Remlein, Małgorzata Ładniak

[envira-gallery id=”12155″]