UAM Poznań melduje się w Final Four!

Pierwsza połowa rewanżowego starcia była meczem walki, błędów i fauli. Gospodynie przez całą pierwszą połowę nie były  w stanie przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną defensywę Rolnika. To przyjezdne były bliżej zdobycia pierwszej bramki trafiając w poprzeczkę i słupek. UAM najlepszą okazję miał w 15 minucie kiedy to Maja Kuleczka trafiła w boczną siatkę.

Po przerwie obraz gry diametralnie się nie zmienił. W 24 minucie doskonałym przejęciem na środku parkietu popisała się Patrycja Sutkowska. Popędziła błyskawicznie na bramkę i oddała uderzenie nie dając żadnych szans Dąbek. Po bramce obraz gry diametralnie się nie zmienił. Rolnik do końca szukał okazji na doprowadzenie do remisu i był tego bliski w 40 minucie kiedy to nie udało się zamknąć się zagrania wzdłuż bramki.

AZS UAM w ostatni weekend marca zagra w Final Four, gdzie powalczy o medale z ekipami Słomniczanki Słomniki, Rekordu Bielsko-Biała oraz Unifreeze Górzno.

AZS UAM Poznań – Rolnik Głogówek 1:0 (0:0)

24′ Patrycja Sutkowska

AZS UAM: Dewicka, Czudzińska, Zając (C), Kuleczka, Fronczak – Laskowska, Ładniak, Śliwińska, Sawicka, Falborska, Sutkowska, Ostrowska

Rolnik: Dąbek, Pawłowska, Kujawska (C), Kierstajn, Misiak – Sydorenko, Ejzel, Sobkowicz, Wojtas, Dubiel, Duda, Kościelniak, Chruściel