UAM Poznań powalczy o Akademickie Mistrzostwo Polski z trzema krakowskimi ekipami!

W finałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet wystąpiły dwie poznańskie drużyny. Los sprawił, że zarówno UAM jak i AWF znalazły się w grupie C.

UAM przeszedł przez fazę grupową pokonując kolejno WSG Bydgoszcz 6:2, Uniwersytet Łódzki i AWF Poznań 6:0. AWF oprócz porażki w derbach musiał również uznać wyższość Uniwersytetu Łódzkiego 13:2 oraz WSG Bydgoszcz 9:1.

Niezwykle emocjonujący ćwierćfinał rozegrały gospodynie turnieju. Ich rywalem była ekipa UWM Olsztyn. Przez blisko 23 minuty nie oglądaliśmy bramek, w drugiej połowie to nawet zawodniczki ze stolicy Warmii były bliższe zdobycia bramki. Minutę przed końcem przedłużony rzut karny na bramkę zamieniła Eliza Ostrowska, a po chwili Patrycja Sutkowska ustaliła wynik spotkania na 2:0.