Udane otwarcie 2020 roku w wykonaniu Enea Energetyka!

W pierwszej tegorocznej kolejce do Poznania przyjechała San-Pajda Jarosław. I to przyjezdne lepiej weszły w to spotkanie rozpoczynając od prowadzenia 5:0. Nie podcięło to skrzydeł podopiecznym Marcina Patyka, które skrupulatnie odrabiały straty. Po asie serwisowym Eweliny Tobiasz był już remis po 12. Po chwili Energetyk objął po skutecznym ataku Joanny Sikorskiej po raz pierwszy prowadzenie w meczu (14:13). Błędy siatkarek Sanu sprawiły, że poznanianki po chwili prowadziły 16:13. Przyjezdne jednak zdołały się jeszcze poderwać i wyjść na prowadzenie 19:18, ale końcówka seta należała do Energetyka. Kinga Dybek skutecznym atakiem zakończyła seta. Energetyk wygrał premierową partię do 22.

Drugi set doskonale otworzyły gospodynie szybko budując sporą przewagę (9:3). Ambitne zawodniczki z Jarosławia jednak nie były tłem dla rywalek i nawiązały walkę doprowadzając do remisu po 16. Energetyk jednak ponownie zdołał odskoczyć na kilka punktów, San zdołał jedynie zmniejszyć straty do jednego punktu (20:21). Poznanianki tą partię wygrały również do 22.

Początek trzeciej partii był kopią pierwszej. Od prowadzenia 3:0 San-Pajdy rozpoczął się ten sen. Energetyk szybko doprowadził do remisu po trzy. Bardzo dobrze piłki rozgrywała Ewelina Tobiasz i uwidoczniła się przewaga gospodyń. Jarosławianki po raz kolejny zdołały odrobić straty i na tablicy był wynik po 20. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały poznanianki. Skutecznym atakiem cały mecz zakończyła Joanna Sikorska.

Enea Energetyk Poznań – San-Pajda Jarosław 3:0 (25:22, 25:22, 25:21)

MVP: Agata Nowak

Enea Energetyk: Jurczyk, Dreczka, Dybek, Tobiasz, Adrianna Muszyńska, Sikorska, Nowak (libero) oraz Amelia Bogdanowicz, Omelaniuk
San-Pajda: Chmielewska, Saj, Bartkowska, Dudek, Stroiwąs, Łyszkiewicz, Dutkiewicz (libero) oraz Jagodzińska, Bryda i Stepko