Udane otwarcie UAM w Ekstraklasie Futsalu!

W pierwszej kolejce grupy północnej Ekstraklasy Futsalu Kobiet wicemistrzynie Polski AZS UAM podejmował ćwierćfinalistę ostatnich rozgrywek AZS Uniwersytet Warszawski.

Obie piątki spokojnie weszły w to spotkanie na przemian próbując wykreować bramkową sytuację. Zawodniczki z Warszawy zdecydowanie nastawiły się na grę z kontry. Zabrakło im jednak skuteczności aby pokonać Annę Napierałę w początkowych minutach. W czwartej minucie UAM przejął piłkę na środku boiska, Ala Zając popędziła prawym skrzydłem i zgrała do ustawionej na pozycji pivota Sandry Lichtenstein. Ta uderzeniem wewnętrzną stroną stopy otworzyła wynik spotkania! Stracona bramka nie zdeprymowała przyjezdnych. Przejęły inicjatywę na parkiecie jednak nie były w stanie pokonać Napierały. Podopieczne Wojciecha Weissa zatrzymały ofensywne zapędy rywalek i gra toczyła się głównie w środku pola. Oba bloki defensywne grały skutecznie w obronie. Przełamanie nastąpiło w 17 minucie kiedy to Zając mierzonym uderzeniem posłała futbolówkę w długi róg obok interweniującej Nikisz.

Zaraz po przerwie poznanianki a konkretnie Zając podwyższyły prowadzenie. Tym razem kapitan UAM ruszyła środkiem i uderzyła w prawy dolny róg bramki strzeżonej przez Nikisz. Wydawało się, że bramkarka UW obroniła to uderzenie, ale futbolówka nabrała rotacji i ostatecznie wpadła do siatki! Nie mające nic do stracenia przyjezdne postawiły na atak, ale i poznanianki były głodne kolejnych bramek. Dzięki temu mecz nabrał rumieńców. Dobrze dysponowane były jednak obie golkiperki i nie dały już przejść piłce do siatki w tym spotkaniu.

W drugiej kolejce UAM podejmie u siebie 24 listopada o godzinie 18:00 AZS Uniwersytet Gdański

AZS UAM Poznań – AZS Uniwersytet Warszawski 3:0 (2:0)

4′ Sandra Lichtenstein, 17, 21′ Alicja Zając

Widzów: około 150

UAM: Anna Napierała – Alicja Zając (C), Sandra Lichtenstein, Patrycja Falborska, Adrianna Sikora, Marta Kosiorek, Anna Jacewicz, Klaudia Jędraszyk, Małgorzata Ładniak, Aleksandra Jankowska, Żaneta Pawlik, Monika Nowak, Katarzyna Tarnowska, Paula Fronczak

UW: Zuzanna Nikisz, Paula Żach – Julia Przybyłkowicz (C), Marta Walczak, Katarzyna Jeryng, Emilia Jarzyna, Joanna Trzcińska, Marta Kołacińska, Justyna Głodowska, Julita Sterbicka, Zuzanna Maronde