Udane rozpoczęcie okresu przygotowawczego przez średzką Polonię!

W środę 20 stycznia na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Trzemesznie piłkarze Polonii Środa rozegrali pierwszy zimowy mecz towarzyski. Rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego był inny trzecioligowiec – Sokół Kleczew.

Trener Krzysztof Kapuściński podzielił swój zespół na dwa składy tak aby każdy gracz zagrał minimum 45 minut. Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane choć częściej przy piłce utrzymywali się podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego. Jednak naszym piłkarzom trudno było się przedrzeć przez defensywę kleczewian. Dopiero w 45 minucie ofensywne wejście w pole karne rywali Damiana Słabikowskiego kończy się faulem na naszym zawodniku i sędzia dyktuje rzut karny dla Polonii. Do piłki podszedł Adrian Szynka i pewnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

Po zmianie stron na boisku pojawiła się zupełnie inna jedenastka w Polonii, a wśród graczy wchodzących był między innymi pozyskany z Resovii Rzeszów napastnik Przemysław Brychlik. W 75 minucie Polonia Środa prowadziła już 2:0. Tym razem poloniści wysokim pressingiem zmusili rywala do błędu po którym Sokół sam strzelił sobie bramkę. Siedem minut później po zagraniu ręką przez jednego z rywali w polu karnym sędzia podyktował rzut karny dla Polonii. Do piłki podszedł Krzysztof Biegański i pewnym strzałem zdobył kolejną bramkę dla naszego zespołu. W 86 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Kacper Nowak. Piłkę po jego uderzeniu na poprzeczkę sparował bramkarz rywali ale tai tak wpadła do bramki. Polonia prowadziła już 4:0. Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Polonia Środa wystąpiła w składzie (I połowa): Frąckowiak (30` Janczar) – Henriquez, Skrobosiński, Kozłowski, Stolecki, Zgarda, Janoś, Ceglewski, Słabikowski, Pawlak, Szynka.

Polonia Środa wystąpiła w składzie (II połowa): Janczar (60` Garstkiewicz) – Chraplak, Skrobosiński, Borucki, Henriquez (60` Ceglewski), Zgarda (65` Onsorge) , Sobkowiak, Buczma, Biegański, Nowak, Brychlik.

relacja Ł.Szarzyński