Uni Opole przerwało zwycięską passę Enea Energetyka

Początek spotkania pokazał, że Opolanki przyjechały do Poznania z nastawieniem walki o pełną pulę i zrewanżowanie się za porażkę u siebie. Uni otworzyło mecz od prowadzenia 6:0. Energetyk mozolnie odrabiał straty i doprowadził do remisu po 25. W grze na przewagi lepsze okazały się przyjezdne i wygrały do 27. Drugi set stylem był łudząco podobny do pierwszego jednak tym razem padł łupem Energetyka.

Trzecia partia również była zacięta jak przystało na starcie dwóch czołowych drużyn. Uni jednak z czasem zaczęło odskakiwać i prowadziły w pewnym momencie już 19:11. Opolanki nie wypuściły zwycięstwa z rąk w tym secie. Czwarta odsłona również długo trzymała w napięciu, Energetyk zbudował kilkupunktową przewagę i wydawało się, że doprowadzą do tie-breaka. Przyjezdne jednak doprowadziły do remisu, a w końcówce grały lepiej na siatce i zaowocowało to ich zwycięstwem.

Dzięki wygranej Uni Opole przeskoczyło Enea Energetyka w ligowej tabeli i teraz to one plasują się na drugim miejscu, a poznanianki na trzecim.

Enea Energetyk Poznań – Uni Opole 1:3(27:29, 25:20, 19:25, 21:25)

Enea Energetyk: Dreczka, Tobiasz, Dybek, Aleksandra Muszyńska, Adrianna Muszyńska, Sikorska, Nowak (libero) oraz Omelaniuk, A. Bogdanowicz
Uni: Janiuk, Wołodko, Gierak, Stronias, Szczygioł, Witowska, Szczygłowska (libero) oraz Makarowska, Sobiczewska i Ciesiulewicz