Uniwersytet Jagielloński Akademickim Mistrzem Polski! UAM 5, AWF 10, Politechnika na miejscach 13-16

W pierwszym półfinale AMP Uniwersytet Gdański zmierzył się z AZS PWSZ Wałbrzych. Prowadzenie objęły podopieczne Tomasza Aftańskiego w trzeciej minucie. PWSZ za sprawą Fabovej doprowadził do wyrównania. Więcej bramek już nie padło i o losach awansu do finału decydowały karne, te odrobinę lepiej wykonywały zawodniczki z Wałbrzycha i zapewniły sobie walkę o złoto.

W drugim meczu półfinałowym Uniwersytet Jagielloński prowadził 2:0, w końcówce jednak Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zdołał zdobyć kontaktowe trafienie co zgotowało spore emocje. Olsztynianki miały jeszcze szanse na wyrównanie, ale piłka minimalnie minęła słupek.

Mecz o brąz przypominał partię szachów. Zarówno Gdańsk jak i Olsztyn mając świadomość stawki tego spotkania grały ostrożnie nie podejmując zbytniego ryzyka. Bramki nie padły i o losach najniższego stopnia podium decydowały jedenastki. Tym razem gdańszczanki były lepsze w tym aspekcie i cieszyły się z brązowych krążków! W wielkim finale Jagiellonki objęły prowadzenie, PWSZ zdołał doprowadzić do wyrównania. Ostatnie zdanie należało do obrończyń tytułu i strzeliły gola na wagę mistrzostwa!

Klasyfikacja:

1. UJ Kraków
2. PWSZ Wałbrzych
3. Uniwersytet Gdański
4. UWM Olsztyn
5. UAM Poznań
6. PWSZ Tarnów
7. Uniwersytet Szczeciński
8. UMCS Lublin
9. Uniwersytet Warszawski
10. AWF Poznań
11. UE Kraków
12. Politechnika Śląska Gliwice
13-16 Politechnika Poznańska, Politechnika Wrocławska, SGGW Warszawa, UJK Kielce

[ngg src=”galleries” ids=”221″ display=”basic_thumbnail”]