Uniwersytet Szczeciński najlepszy w półfinale AMP. Podium uzupełniły ekipy Uniwersytetu Gdańskiego oraz UAM Poznań!

Niedziela przyniosła zmagania o poszczególne miejsca, ponieważ losy awansu do opolskiego finału zostały praktycznie rozstrzygnięte.

Na hali Politechniki dzień zaczął się od meczu o 11 miejsce, gdzie WSG Bydgoszcz pokonał Uniwersytet Medyczny z Łodzi 3:2. Następnie toczyły się boje o miejsca 5-8. Zwycięsko z nich wyszły ekipy AWF Poznań i AWFiS Gdańsk. Piąta lokata padła łupem poznanianek. W meczu o miejsce siódme UWM Olsztyn po karnych pokonał SGGW Warszawa.

Na Morasku z kolei potyczki otworzyły derby Warszawy o miejsce 9. AWF okazał się lepszy od Uniwersytetu Warszawskiego 2:1 i może jeszcze marzyć o przepustce do finału. Decyzja zapadnie w późniejszym terminie. Pierwszym półfinałowym starciem był pojedynek Uniwersytetów Łódzkiego i Gdańskiego. Po bardzo dobrej grze w finale zameldowały się podopieczne trenera Aftańskiego.

W drugim półfinale gospodynie UAM zmierzyły się z Uniwersytetem Szczecińskim. Dla zebranych na hali kibiców poznańskiej ekipy początek spotkania musiał być zaskoczeniem, ponieważ rywalki szybko zaaplikowały dwie bramki. UAM był w stanie odpowiedzieć tylko strzałem z dystansu Laury Czudzińskiej. Próby doprowadzenia do remisu z lotnym bramkarzem nie przyniosły skutki, a rywalki wykorzystały w końcówce pustą bramkę i ustaliły wynik spotkania.

Podopieczne Wojciecha Weissa również w spotkaniu o trzecie miejsce zapewniły prawdziwy rollercoaster emocji. Po zaciętej pierwszej połowie zakończonej bezbramkowym wynikiem Łodzianki zdobyły dwie bramki w 16 i 17 minucie. Ponownie sygnał do odrabiania strat dała Czudzińska. Chwilę później Gosia Ładniak doprowadziła do wyrównania, a dwie minuty przed końcem samobójcze trafienie dało prowadzenie UAM-owi i w ostatecznym rozrachunku zapewniło najniższy stopień podium.

Finałowe starcie to bój ekip z dwóch najbardziej północnych miast jakie zjechały do Poznania. Uniwersytet Szczeciński zdobył w 8 i 10 minucie dwa trafienia, których autorkami były Anita Piekarek i Patrycja Michalczyk. Dobrze dysponowane Szczecinianki nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa i do Opola wybiorą się jako najlepsza ekipa Północy! Pewnym udziału jest pierwsza ósemka turnieju!

Najlepsza strzelczyni: Daria Kurzawa (Uniwersytet Łódzki)

Najlepsza bramkarka: Malwina Ciesielska (Uniwersytet Gdański)

Najlepsza zawodniczka: Aleksandra Sudyk (Uniwersytet Szczeciński)