Warta lepsza o jedno trafienie od Słupczanki!

W spotkaniu czwartej kolejki wielkopolskiej IV ligi kobiet poznańska Warta podejmowała Słupczankę Słupca. Gospodynie z pewnością chciały podtrzymać dobrą passę i odnieść trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu.

Zielone już w 13 minucie wyszły na prowadzenie. Przepięknym uderzeniem z narożnika pola karnego w długi róg popisała się Depczyńska. Pierwsza połowa spotkania toczyła się w dość szybkim tempie, obie drużyny na przemian znajdowały się pod bramką rywalek, zdecydowanie więcej jakości w tych atakach było po stronie Warty. W 41 minucie Hennig w sytuacji sam na sam uderzyła tuż nad bramką. Słupczanka odpowiedziała dwukrotnie. Szatkowska poradziła sobie jednak z uderzeniami Nowaczyk i Adamczyk z rzutu wolnego.

Po przerwie zdecydowanie częściej atakowała Warta i w 66 minucie w sytuacji sam na sam Rusinek uderzeniem z 16 metra tuż przy słupku umieściła piłkę w siatce. Słupczanka w końcówce spotkania zdołała zdobyć honorowe trafienie, na więcej zabrakło już czasu i trzy punkty pozostały w Poznaniu.

Warta Poznań – Słupczanka Słupca 2:1 (1:0)

13′ Jagoda Depczyńska, 66′ Julia Rusinek – ???

Warta: Szatkowska – Cieślak, Owczarczak, Rejewska, Hennig, Urbaniak (C), Polak, Polaczyk, Depczyńska, Fengler, Rusinek
Rezerwowe: Gawrońska, Fritza, Wegner, Woś

Słupczanka: Zawadzka – Łukowska, Michalak, Livner, Wojtasińska, Wojtaś, Adamczyk, Nowaczyk, Kwitowska, Piasecka (C), Bąk
Rezerwowe: Pospiech, Wilczewska, Liczbińska, Stasiak, Smarz, Tylak