Warta lepsza od KA 4 na inaugurację III ligi

Pierwszą bramkę zdobyła już w 3. minucie pojedynku rozgrywanego na boisku przy ul. Warmińskiej. Po dośrodkowaniu Zuzanny Greser piłkę piętą zagrała Matylda Kościelak, a Roksana Jagodzińska kopnęła do bramki z ok. 16 metrów.

Gol na 2:0 był efektem dobrego pressingu poznanianek. Autorka pierwszego gola przejęła piłkę ok. 30 metrów przed bramką rywalek, minęła dwie przeciwniczki i wykorzystała sytuacje sam na sam z bramkarką.

Także przy bramce na 3:0 w 37. minucie Roksana Jagodzińska znalazła się oko w oko z golkiperką drużyny przyjezdnych i kopnęła do siatki pod poprzeczkę. Gola poprzedziła szybka wymiana podań między Sylwią Paczyńską, Natalią Pawlak i Matyldą Kościelak, która zaliczyła drugą tego popołudnia asystę, zagrywając piłkę za linię obrony przeciwniczek.

Wynik został ustalony w 67. minucie. „Zielone” miały wtedy rzut karny po tym, jak sfaulowana została Natalia Modrzejewska. Uderzeniem z 11 metrów bramkę zdobyła Natalia Pawlak.

Warta Poznań – KA 4 resPect Krobia 4:0 (3:0)

3, 27, 37′ Roksana Jagodzińska, 65 (k)’ Natalia Pawlak

Warta: Oliwia Szatkowska (70′ Zuzanna Darol) – Wiktoria Fritza, Malwina Czajkowska, Emilia Polaczyk, Sandra Matuszek (75′ Oliwia Michalak), Zuzanna Greser (80′ Dominika Szymczak), Natalia Pawlak, Matylda Kościelak, Sylwia Paczyńska (45′ Natalia Modrzejewska), Julia Hennig (60′ Jagoda Depczyńska), Roksana Jagodzińska (70′ Zofia Wojciechowska)

KA 4: Kaczmarek – Penier, Łagoda, Bańkowiak, Szymczak, Braun, Kołodziejczak (C), Nowak, Jasiak, Grad, Andrzejczak
Rezerwowe: Dworniczak, Miłoszyk, Roszkowiak, Kilar, Śniegucka