Warta podzieliła się punktami z Ostrovią II

W trzeciej kolejce wielkopolskiej IV ligi kobiet przed poznańską publicznością zaprezentowała się ekipa poznańskiej Warty. Na nowym boisku przy ulicy Warmińskiej podopieczne Anny Jankowskiej podejmowały drugi zespół Ostrovii. 

Przez pierwszy kwadrans tego spotkania gra toczyła się głównie w środku pola gdzie obie strony szukały sposobności by przedrzeć się pod bramkę rywala. W 18 minucie po raz pierwszy zapachniało bramką. Lewym skrzydłem przedarła się Pocztarek i uderzyła nad bramkarką. Futbolówka zatrzymała się tylko na słupku. Ta akcja napędziła gospodynie, które zdecydowanie dostały wiatru w żagle. Dobre interwencje Kraszkiewicz uratowały Ostrovię w 29 minucie od straty bramki. Trzy minuty później piłka w końcu znalazła drogę do siatki. Czuba przedarła się w polu karnym przez rywalki i odegrała do Wierzbińskiej, która w sytuacji sam na sam otworzyła wynik. Tuż przed przerwą przyjezdne mogły doprowadzić do wyrównania. Piłka po ładnym uderzeniu zza pola karnego otarła się o poprzeczkę. 

Po przerwie z biegiem czasu wysoki pressing Ostrovii zaczął przynosić skutek. Warcianki zaczęły się gubić, a rywalki raz za razem gościły w polu karnym. Wyrównujące trafienie miało miejsce w 60 minucie. Z dośrodkowaniem z rzutu rożnego minęła się Łopusiewicz. Piłka dotarła do zamykającej akcję Skowrońskiej, która skierowała piłkę do pustej bramki. Ofiarnie interweniować próbowała jeszcze bramkarka Warty, jednak nie udało się wybić piłki. Zawodniczki z Ostrowa do końca spotkania groźnie kontrowały, ale nie zdołały zdobyć gola na wagę trzech punktów i ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami.  

Warta Poznań – Ostrovia II Ostrów Wielkopolski 1:1 (1:0)

32′ Barbara Wierzbińska – 60′ Oliwia Skowrońska 

Warta: Łopusiewicz – Betka (C), Greser, Łuczak, Kadzińska, Czuba, Kadzińska, Pocztarek, Wierzbińska, Czajkowska, Rusinek
Rezerwowe: Kościelak, Urbaniak, Wegner, Woś
Trener Anna Jankowska

Ostrovia II: Kraszkiewicz – Turbańska, Kraszkiewicz, Stasiak, Skowrońska, Durman, Kałużna, Goplarek, Durska, Czub (C), Drygas
Rezerwowe: Zmyślona, Bielecka, Braun, Harasymko, Wasiak, Klanowska
Trener Arkadiusz Piasecki