Warta Poznań nie przejmie kobiecej sekcji Polonii…

Warta Poznań za pośrednictwem swojej strony internetowej wydała oświadczenie w którym informuje, dlaczego nie przejmie kobiecego zespołu Polonii:

Z przykrością informujemy, że nie dojdzie do przejęcia sekcji piłki nożnej kobiet Polonii Poznań przez Wartę Poznań. Na przeszkodzie stanęły kwestie finansowe.

Po zakończeniu tego sezonu żeńska drużyna Polonii Poznań miała trafić do Warty Poznań S.A. Rozmowy na ten temat trwały od kilku miesięcy. W marcu Walne Zgromadzenie Polonii Poznań podjęło uchwałę o odłączeniu od klubu sekcji kobiecego futbolu i przeniesienie jej do Warty Poznań. Przez ostatnie tygodnie „Zieloni” pomagali finansowo młodszemu klubowi, m.in. pokrywając koszty wyjazdów na mecze ligowe piłkarek. Wszystko po to, żeby beniaminek mógł dokończyć sezon i nie wycofał się z rozgrywek.

Niestety, podczas analizy dokumentów okazało się, że zadłużenie sekcji jest kilkukrotnie wyższe niż zostało to przedstawione na początku negocjacji. Warta Poznań musiałaby pokryć te zobowiązania.

Pragniemy stanowczo podkreślić, że na fiasko rozmów żadnego wpływu nie miały kwestie sportowe i spadek Polonii Poznań z ekstraligi. Wierzymy w to, że klubowi z ul. Harcerskiej uda się ustabilizować sytuację i dla najlepszej kobiecej drużyny piłkarskiej w mieście zaświeci jeszcze słońce. Szczerze tego Polonii Poznań życzymy.

Jednocześnie informujemy, że Warta Poznań nie rezygnuje z planów powiększenia swoich szeregów o drużynę piłki nożnej kobiet. Szukamy najlepszego rozwiązania, które pozwoli nam jak najszybciej zrealizować ten cel.

  1. Podsumowując wierzymy, że przy Drodze Dębińskiej zagości kobiecy futbol bez pseudodziałaczy. A osoby odpowiedzialne, za degrengoladę przy Harcerskiej poniosą odpowiedzialność za swoje czyny przed odpowiednimi organami! Tylko dziewczyn żal…