Ważne zwycięstwo Polonistek!

W ósmej kolejce I ligi kobiet Polonia podejmowała ekipę Staszówki. Podopieczne Marka Gierałki pragnęły przerwać passę czterech porażek z rzędu i zainkasować trzy punkty.

Od początku spotkania było widać, że są bardzo zdeterminowane, żeby odnieść zwycięstwo. Pierwszy raz groźnie pod bramką zrobiło się w siódmej minucie. Uderzenie z dystansu Nogalskiej z trudem obroniła Sadłoń. Sześć minut później Dudka próbowała umieścić piłkę tuz przy słupku, Parecka zdążyła z interwencją i sparowała piłkę poza linię końcową. Gospodynie w 19 minucie otworzyły wynik spotkania. Wojtecka dośrodkowała głęboko z rzutu rożnego. Zagranie zamknęła Hyży i skierowała piłkę do siatki! Niewiele brakowało, żeby w 35 minucie Polonia podwyższyła prowadzenie. Kapitalnym rajdem popisała się Ciesiółka i oddała strzał na dalszy słupek. Uderzenie było jednak niecelne, a zamykająca akcję Fronczak nie zdołała sięgnąć piłki. 

To co nie udało się przed przerwą udało się po. Dośrodkowanie z głębi pola trafiło do Ciesiółki, która w sytuacji sam na sam podwyższyła prowadzenie! Przyjezdne w 76 minucie zdołały zdobyć kontaktową bramkę uderzeniem tuż przy słupku. Szybka kontra, pierwsze uderzenie obroniła Parecka, piłka jednak trafiła pod nogi Tomasiak, która pewnie trafiła do siatki. Ten gol ożywił to spotkanie, Polonistki przetrwały napór rywalek i to do nich należał ostatni akord tego spotkania. Z rzutu wolnego z blisko 50 metrów huknęła Hyży! Sadłoń odbiła futbolówkę przed siebie do której dopadła Fronczak. Zagranie wzdłuż bramki wybiła obrona gości.

Polonia Środa Wielkopolska – UKS 3 Staszkówka Jelna 2:1 (1:0)

19′ Dominika Hyży, 51′ Katarzyna Ciesiółka – 76′ Paulina Tomasiak

Polonia: Parecka – Ratajczak (C), Hyży, Wojtecka (Szukalska), Sawicka (Nowakowska), Ciesiółka, Olek, Nogalska, Cieślak, Fronczak, Brzykcy

Staszkówka: Sadłoń – Piksa, Tomasiak (C), Sokulska, Kubisz, Cygan, Brdej, Różycka, Nędza, Dudka, Smoleń
Rezerwowe: Romuzga, Rosiek, Łomako, Fryczek