Winogrady lepsze o jedną bramkę od Kotwicy!

Początek meczu to sporo akcji TPS-u pod bramką Kotwicy, jednak z upływem czasu coraz częściej to goście byli przy piłce i stwarzali spore zagrożenie pod bramką Karlińskiego. W 21 minucie Kotwica miała rzut rożny i przepiękna główka Owczarka, po której Karliński nie miał nic do powiedzenia i było 0:1. W 29 minucie bardzo ładna akcja gospodarzy, po której Oskar Schulz strzela naprawdę ładną bramkę w długi róg. Niestety zdobywca bramki podczas tego strzału doznał kontuzji i musiał zejść z boiska. W 45 minucie niepotrzebny faul w polu karnym Kotwicy, i sędzia wskazuje na wapno. Ernest Maćkowiak wykorzystuje karnego i do przerwy mamy 2:1 dla gospodarzy.

Na drugą połowę Kotwica wyszła mocno naładowana i przez około 15 minut bardzo przycisnęła gospodarzy, majac sporo okazji do zmiany wyniku. I gdy się wydawało, że zaraz kórniczanie wyrównają, po kontrze gospodarzy i po ładnym strzale Kamila Lulki TPS podwyższył wynik na 3:1. Kotwica ponownie mocno cisneła i w 79 minucie ich najlepszy strzelec w lidze, czyli Dawid Urbanek zdobył bramkę kontaktową. Było naprawdę dalej blisko remisu, ale w 88 minucie swoją drugą bramkę strzelił Lulka i mieliśmy 4:2. Kotwica nie odpuściła i jeszcze bardziej skomasowała ataki na bramkę gospodarzy, i efektem tego był gol Błażeja Wieśko w samej końcówce, doliczonego czasu gry. Na więcej nie starczyło już czasu i po dobrym, szybkim widowisku to TPS wygrał 4:3 i awansował do 1/16 finału, gdzie zagra na wyjeździe ze Stellą Luboń.

TPS Winogrady – Kotwica Kórnik 4:3 (2:1)

29′ Schultz, 45′ Maćkowiak(k), 71, 88′ Lulka – 21′ Owczarek, 79′ Urbanek, 90′ Wieśko

Sędzia Dawid Maciejewski, asystenci Przemysław Majer, Radosław Stocki

Widzów: około 50

Winogrady: Karliński, Wesołowski, Pakhalov, Maćkowiak, Kujawiak, Zapatka, Szumiński, Schultz, Trenkler, Przygodzki, Nowak. Na zmiany wchodzili: Kolczyński, Nowacki, Lulka, Padło, Skrzypczak, Raczkowski.
Trener Łukasz Kubiak

Kotwica: Biba, Kaczmarkiewicz, Gabski, Machowski, Szar, Wieśko, Kalak, Woroch, Krenz, Owczarek, Skiba. Na zmiany wchodzili: Kaźmierczak, Giczela, Rogowski, Urbanek, Pytlak, Przybytek, Bordych.
Trener Tomasz Nawrot

[envira-gallery id=”9314″]