WKS Owieczki po bramce w końcówce spotkania pokonały Lotnika

Na poznańskiej Głuszynie w sobotnie popołudnie odbyło się spotkanie 7 kolejki grupy pierwszej Proton B Klasy pomiędzy miejscowym Lotnikiem a WKS Owieczki.

Było to bardzo wyrównane spotkanie w którym defensywa obu zespołów stanęła na wysokości zadania. Napastnicy nie mieli okazji w tym starciu okazji do celebrowania. Obie jedenastki kontrowały siebie raz za razem.

W piątej minucie okazję na objęcie prowadzenia mieli gospodarze. 21 minuta przyniosła bardzo groźną sytuację dla gospodarzy. Rzut wolny dla Owieczek, uderzenie minimalnie minęło słupek bramki strzeżonej przez Leśniewskiego. Pięć minut przed przerwą przyjezdni mogli objąć prowadzenie. Obrona Lotnika myślała, że złapała napastnika rywali na spalonym, ale chorągiewka nie powędrowała ku górze. Ten jednak w sytuacji sam na sam musiał uznać wyższość Leśniewskiego, który wybił piłkę na rzut rożny.

Druga połowa miała bardzo podobny przebieg gry, każda z drużyn stworzyła po kilka akcji, które rozbijały się o bloki defensywne rywali. Kiedy wydawało się, że drużyny podzielą się punktami, Owieczki przeprowadziły zabójczą w skutkach kontrę. Prawą stroną popędził Adrian Łucki przerzucił piłkę na lewą flankę do Patryka Mendyka, który ładnym uderzeniem zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.

WKS Owieczki po zwycięstwie plasują się na pozycji wicelidera, Lotnik z kolei zajmuje miejsce szóste. W tabeli mogą nastąpić przetasowania, ponieważ większość spotkań obędzie się w niedzielę.

Lotnik Poznań – WKS Owieczki 0:1(0:0)

85′ Patryk Mendyk

Widzów około 80

Sędzia Michał Głomski, asystenci – Michał Zwierzyński, Karol Szczepaniak

Lotnik: Leśniewski, Hajdasz, Bartkowiak, Kałużny, Michalczyk, Kwocz, Robakowski, Korcz, Czuj, Rogoziński, Sobik
Na zmiany wchodzili: Klupa, Olejniczak, Skrzypczak, Staszak, Wolniewicz, Gałecki.
Trener Dariusz Gajowiecki

Owieczki: Banaszak, Pasternak, Godek, Kierzek, Kamiński, Grzybkowski, Szcześniak, Grzechowiak, Owocki, Janas, Fedyszyn
Na zmiany wchodzili: Bubak, Szewczyk, D.Łucki, A.Łucki, Kropidłowski, Mendyk
Trener Mateusz Cieśliński

[envira-gallery id=”9491″]