Wojciech Weiss powołał kadrę na dwumecz reprezentacji Polski z Holandią!

3 i 4 listopada Wielkopolski ZPN będzie gospodarzem dwóch spotkań reprezentacji Polski kobiet w futsalu. Biało-czerwone zmierzą się z Holandią w Poznaniu i Gnieźnie.

Najlepsze polskie piłkarki specjalizujące się w grze na hali, spotkają się po raz pierwszy w sezonie, który będzie wyjątkowo długi i ważny. Biało-czerwone czekają w 2020 roku eliminacje do drugiej edycji Mistrzostw Europy. Dodatkowo, większość zawodniczek tworzy również akademicką reprezentację Polski przygotowującą się do Akademickich Mistrzostw Świata. Zostaną one rozegrane w lipcu w Poznaniu.

W kadrze nie brakuje wielkopolskich akcentów. Selekcjonerem jest Wojciech Weiss od wielu lat prowadzący drużynę AZS UAM Poznań. W szkoleniu bramkarek pomaga mu Łukasz Błaszczyk, występujący na co dzień w zespole Red Dragons Pniewy, a rolę fizjoterapeuty pełni kolejny fachowiec z UAM-u, Bartosz Grobelny. Sztab szkoleniowy na zgrupowanie powołał 14 zawodniczek. Wśród nich są cztery klubowe podopieczne trenera Weissa – Dominika Dewicka, Patrycja Falborska, Sandra Lichtenstein oraz Alicja Zając. Po raz pierwszy zaproszenie do reprezentowania barw narodowych otrzymały natomiast Anna Chóras z Rekordu Bielsko-Biała i Katarzyna Kołomańska występująca na co dzień we włoskim ASD BRC 1996 Ca5.

Pierwsze spotkanie Polska – Holandia rozegrane zostanie 3 listopada o godzinie 17:00 w hali UAM na poznańskim Morasku. Rewanż dzień później o godzinie 18:00 w hali im. M. Łopatki w Gnieźnie. Wstęp na spotkania jest bezpłatny, ale niezbędne jest posiadanie biletów, które można otrzymać od organizatorów. Grupy powyżej 10 osób mogą rezerwować wejściówki poprzez zgłoszenie mailowe na adres sekretariat@wielkopolskizpn.pl. Bilety dla osób indywidualnych odebrać będzie można w siedzibie Wielkopolskiego ZPN w Poznaniu przy ul. Warmińskiej 1 od poniedziałku, 28 października.

Zawodniczki powołane do reprezentacji Polski na mecze z Holandią:
Małgorzata Bartosiewicz (AZS UJ Kraków)
Ewelina Bolko (AZS UJ Kraków)
Anna Chóras (Rekord Bielsko-Biała)
Dominika Dewicka (AZS UAM Poznań)
Kinga Ejzel (Rolnik Głogówek)
Patrycja Falborska (AZS UAM Poznań)
Karolina Klabis (AZS UJ Kraków)
Magdalena Knysak (Rekord Bielsko-Biała)
Katarzyna Kołomańska (ASD BRC 1996 Ca5)
Sandra Lichtenstein (AZS UAM Poznań)
Justyna Maziarz (AZS UJ Kraków)
Katarzyna Moskała (Rekord Bielsko-Biała)
Wiktoria Pietrzyk (Wanda Słomniczanka Słomniki)
Alicja Zając (AZS UAM Poznań)

Źródło: Materiały prasowe Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej