Wyścigi motocyklowe wracają na Tor Poznań!

Po wielomiesięcznym oczekiwaniu, motocykliści wreszcie staną do sportowej rywalizacji. Po kierowcach wyścigowych, teraz czas na jednoślady. W dniach 1 i 2 sierpnia na Torze Poznań Automobilklubu Wielkopolski, odbędzie się 1. runda Pucharu Federacji oraz 1. runda Pucharu Polski.

 ‑ W najbliższy weekend na Torze Poznań rozpoczną rywalizację motocykliści w wyścigach rangi Pucharów Polski oraz Federacji. W czasach COVID-19 rywalizacja będzie inna niż wszystkie dotychczasowe; reżim sanitarny oraz fakt że dopiero w sierpniu rozpoczyna się rywalizacja po raptem miesiącu przygotowań treningowych może przynieść niespotykane dotychczas wyniki. Zawodnicy każdej z klas mieli dłuższy czas na przygotowania motocykli i już zapowiadają że są technicznie znakomicie przygotowani, niepewność stanowi jednak przygotowanie kondycyjne… Wyścigi najmocniejszych klas w tym sezonie zostaną przeprowadzone w formule „fast-race” czyli dwóch następujących po sobie krótkich wyścigów na 4 okrążenia. Nowa klasa Twin 650 zaskarbi sobie wielu sympatyków motocykli dwucylindrowych, a klasy Sport 250 i 300 znów pokażą wielką walkę silników małych mocy. Nie można zapominać także o wyścigach motocykli Classic, których niektórzy zawodnicy mają „już szron na głowie, już nie to zdrowie, a w sercu ciągle maj…” Największą szkodą jest tylko brak kibiców, których tym razem niestety zabraknie na poznańskim obiekcie – powiedział Jacek Molik, dyrektor zawodów.

W sobotę 1 sierpnia treningi rozpoczną się o godz. 10.00, a wyścigi o godz. 12.45. W niedzielę 2 sierpnia początek rywalizacji o godz. 10.00.

 Źródło: Automobilklub Wielkopolski