Wysoka wygrana Medyka w derbach z Polonią

Trzecia kolejka kobiecej Ekstraklasy przyniosła pierwsze od 12 lat kobiece derby na najwyższym poziomie. Czterokrotny mistrz Polski był bezlitosny i udzielił srogiej lekcji futbolu zawodniczkom Polonii. Poznanianki wiedzą jakie popełniają błędy, najważniejsze, że jest świadomość i chęć wniesienia się na wyżyny swoich umiejętności. O tym spotkaniu chcą jak najszybciej zapomnieć i skupić się na następnych spotkaniach.
Po meczu powiedziały:
Anna Gawrońska: Po tym meczu widać jaka jest różnica między pierwszą ligą a ekstraligą.

Natalia Pakulska dodała: W poprzedniej kolejce grałyśmy z innym beniaminkiem, GKS-em Katowice i mimo wygranej sporo musiałyśmy się natrudzić.
Na konferencji prasowej trener Roman Jaszczak, miał jedynie pretensje do swoich zawodniczek, że pomiędzy 17 minutą, a 43 urządziły sobie piknik na boisku. (w 17 minucie padła trzecia bramka, a w 43 czwarta – przyp.red.) W przerwie w szatni – dodał trener Jaszczak – powiedziałem dziewczynom skoro w sparingu wygrałyśmy z Polonią 8-0 to końcowy wynik poniżej wyniku sparingowego uznam za porażkę.
Polonia Poznań – Medyk Konin  0:11 (0:4)
Bramki – Gawrońska (3), Kopińska (3), Majda (2), Chudzik (2), Pakulska.
Sędzina: Michalina Diakonow
Asystentki: Kinga Kwitowska, Olga Pietrykowska
Polonia : Siejka, Majewska, Cywińska, Bączek, Grześkowiak, Sawicka, Liczbińska, Nowak, Ziejka, Zalaszewska, Sutkowska.
Na zmiany wchodziły: Wełna, Dziergas, Machowiecka, Cerajewska, Szmatuła, Lewicka, Witczak.
Trener Michał Waraczyński
Medyk: Sowalska, Luks, Kaletka, Kopińska, Chudzik, Gawrońska, Pakulska, Olejniczak, Gedgaudaite, Zając, Kovton.
Na zmiany wchodziły: Dominiczak, Helińska, Moskiewicz, Iwaniszyn, Majda, Stasiak.