Wysokie zwycięstwo Polek nad Mołdawią w eliminacjach do Euro 2021!

W dzisiejszym meczu z Mołdawią reprezentacja Polski była zdecydowanym faworytem spotkania. Kibice liczyli na wysokie zwycięstwo Polek.

Od początku spotkania Polki zdecydowanie zaatakowały rywalki. W 4 minucie meczu Ewa Pajor miała dogodną sytuację na strzelenie pierwszej bramki. Tym razem strzał był niecelny. Pięć minut później Ewa Pajor uciekła rywalkom, wbiegając w pole karne, gdzie dograła piłkę do Aleksandry Sikory, która strzeliła bramkę na 1:0. Od początku meczu Ewa Pajor bawiła się z rywalkami. Mołdawianki były bezradne. W 17 minucie powinno być 2:0. Świetnej sytuacji nie wykorzystały Ewa Pajor i Aleksandra Sikora. 27 minuta przyniosła drugą bramkę. Po składnej akcji Polek Ola Sikora zagrała do Ewy Pajor, a ta uprzedziła bramkarkę Mołdawii i było 2:0. W 29 minucie ponownie strzelała Ewa Pajor, tym razem trafiła w poprzeczkę. Minuta 34 przyniosła wrzutkę w pole karne Mołdawii do niepilnowanej Oli Sikory, która dograła piłkę do Ewy Pajor i Polki prowadziły już 3:0. W 43 minucie meczu wyśmienitą interwencją popisała się bramkarka Mołdawii broniąc groźny strzał Katarzyny Daleszczyk. Ostatnia minuta pierwszej połowy to kolejna okazja Daleszczyk. Zawodniczce Sassuolo ponownie zabrakło szczęścia. W tej samej minucie meczu czerwoną kartką za niesportowe zachowanie sędzina ukarała Tome. Minutę później świetny rajd Ewy Pajor zakończył się celnym podaniem do Katarzyny Daleszczyk, która tym razem strzeliła bramkę. Polki schodziły do szatni z wynikiem 4:0.

Drugą połowę Polki zaczęły bardzo spokojnie. Powoli konstruowały akcje po których chciały strzelać kolejne bramki. Tempo meczu zdecydowanie siadło. Pomimo to Polki stwarzały sobie kolejne sytuacje bramkowe. W 54 i 56 minucie meczu Ewa Pajor nie wykorzystała dwóch stuprocentowych sytuacji na podwyższenie wyniku. Mecz stracił na atrakcyjności. Mołdawianki broniły się w 10, a Polki zadowolone z wyniku nie atakowały już z taką werwą jak w pierwszej połowie. W 75 minucie meczu dobrej sytuacji na 5:0 nie wykorzystała Aleksandra Sikora. Pięć minut później po raz kolejny Ewa Pajor była blisko strzelenia bramki. Minutę później Patrycja Balcerzak minimalnie chybiła celu. Polki do końca walczyły o podwyższenie wyniku. W 85 minucie Ewa Pajor ustaliła wynik spotkania na 5:0.

Polska – Mołdawia 5:0 (4:0)
9′ Adrianna Sikora, 27, 34, 85′ Ewa Pajor, 45+2′ Katarzyna Daleszczyk

Widzów: 2 326

Polska: Kiedrzynek – Sikora, Mesjasz, Balcerzak, Dudek, Chudzik (60’ Wiankowska), Zdunek, Grzywińska, Kamczyk (60’ Grabowska), Daleszczyk (74′ Karczewska), Pajor

Mołdawia: Munteanu – Cerescu, Arnautu, Petelca (87′ Mițul), Sivolobova (83′ Cojuhari), Toma, Țabur, Chiper, Musteață (46’ Mardari), Loghin, Țurcanu

Materiał dzięki współpracy z portalem Polska Piłka Kobiet!

[ngg src=”galleries” ids=”234″ display=”basic_thumbnail”]