Wysokie zwycięstwo szczypiornistek JTC AZS Poznań!

W drugiej kolejce grupy B I ligi kobiet piłkarki ręczne JTC AZS Poznań (występujące w poprzednim sezonie jako KS AP Poznań) w pierwszym domowym spotkaniu podejmowały AZS AWF Handball-28 Wrocław.

Doskonale to starcie otworzyły gospodynie, które za sprawą skrzydłowych: Matyi i Szajek po trzech minutach prowadziły już 3:0! W szóstej minucie Wrocławianki zdołały zniwelować straty do jednej bramki ale to było maksimum na co było je stać w sobotnie popołudnie. Twarda gra obronna w połączeniu z doskonałą skutecznością sprawiła, że z każdą minutą odjeżdżały rywalkom. Pierwsze skrzypce tradycyjnie wiodła Ziółkowska, która swoimi mocnymi uderzeniami była nie do zatrzymania. Na przerwę gospodynie schodziły z dziewięciobramkową przewagą.

Po wznowieniu gry bardzo dobra gra JTC AZS była kontynuowana. Ziółkowska wraz z Szajek skrupulatnie powiększały przewagę, co dało komfort trener Chmielewskiej. Mogła do boju desygnować rezerwowe, żeby łapały cenne minuty na boisku. Gospodynie były nie do zatrzymania i ostatecznie wygrały 15 bramkami!

Poznanianki w następnej kolejce pauzują, a w weekend 12/13 października podejmą zespół MTS Żory.

JTC AZS Poznań – AZS AWF Handball-28 Wrocław 39:24 (20:11)

JTC AZS: Przebierała, Wieman, Sowa (3), Matyja (4), Wrotniewska, Kliszcz, Maziarz (6), Wosińska (3), Kaczanowska, Kowalaszek, Domaros (2), Ziółkowska (13), Szajek (8), Sikora, Czyż

AZS AWF: Lipiec, Szymkowiak, Kozioł (3), Fryśna (4), Bednarska (1), Gołąb (2), Cieślik (4), Milczarczyk (4), Kazimierz, Szczudlek (1), Kuriata, Glabik, Łuszczyńska (5)