Zieloni wznowili treningi, nie zabrakło nowych twarzy!

Po badaniach wydolnościowych, które miały miejsce w klinice Rehasport piłkarze Warty pojawili się po raz pierwszy w 2019 roku na piłkarskiej murawie.

Pierwszy trening odbył się dziś o godzinie 9 na boisku Młodzieżowego Ośrodka Sportu przy ulicy Gdańskiej. W treningu wziął udział Michał Jakóbowski, który związał się z Wartą na 1,5 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. W rundzie jesiennej reprezentował barwy Bytovii Bytów.

To wiodąca postać w Fortuna I lidze na pozycję, na którą szukaliśmy wzmocnienia – uważa Tomasz Wichniarek, dyrektor zarządzający Warty Poznań. – Michał jest zawodnikiem ofensywnym, dającym wiele możliwości w rozgrywaniu akcji, kreowaniu sytuacji bramkowych. Od kilku sezonów ma dobre statystyki na zapleczu ekstraklasy. Liczymy na to, że wzmocni naszą ofensywę i pomoże w zdobywaniu bramek.

Wzmocniony został również sztab szkoleniowy. Trener bramkarzy został Dominik Kubiak związany do tej pory z Lechem Poznań. Ma doświadczenie ekstraklasowe, znajdował się w sztabie trenerskim Mariusza Rumaka.

Będzie też odpowiedzialny za dalszy rozwój naszej akademii bramkarskiej – podkreśla dyrektor wykonawczy „Zielonych” Tomasz Wichniarek.

Gdy pojawiła się propozycja z Warty, to postanowiłem, że po 12 latach pracy w Lechu Poznań spróbuję czegoś nowego. Pracę w I lidze traktuję jako wyzwanie. To zaplecze ekstraklasy, do której chciałbym jeszcze trafić. Może z drużyną Warty Poznań? Głęboko w wierzymy w to, że za jakiś czas to się stanie. Na razie skupiamy się na ciężkiej pracy i tym, by zapewnić sobie pewne utrzymanie w I lidze, a dopiero potem na planowaniu przyszłości – mówi Dominik Kubiak.

W poniedziałek nowy szkoleniowiec bramkarzy poprowadził już trening z Adrianem Lisem i Tomaszem Laskowskim. – Moje wrażenie jest bardzo pozytywne. Widać, że obaj są głodni treningów i głodni gry, a zarazem przygotowani do wytężonej pracy w okresie przygotowawczym – mówi Dominik Kubiak.

[envira-gallery id="14553"]

Wypowiedzi z materiałów prasowych Warty Poznań