Zwycięstwo Grunwaldu po strzeleckiej kanonadzie!

Oba zespoły w tym spotkaniu nastawiły się na ofensywną grę czego dowodem są 74 bramki! Wojskowi utrzymali prowadzenie z pierwszej połowy i to oni od początku spotkania posiadali inicjatywę. Grunwald z łatwością zdobywał bramki, ale goście skutecznie odpowiadali szybki kontrami.

W 48 minucie Grunwald prowadził siedmioma bramkami (31:24). Trener WKS-u Rafał Walczak rotował składem dając szansę gry młodszym zawodnikom. Dwa rzuty karne obronił Patryk Kulczyński, a w końcówce spotkania do bramki wszedł wychowanek Wojskowych Mateusz Pietrowski. Pierwsze spotkanie w 2018 roku było doskonałym przetarciem przed spotkaniami ze Stalą Gorzów i Sokołem Kościerzyna.

Po tym zwycięstwie WKS Grunwald awansował na piąte miejsce w ligowej tabeli.

WKS Grunwald Poznań – MKS Grudziądz 39:34 (19:15)

WKS Grunwald: Marek Baraniak (2), Mikołaj Wawrzyniak (2), Krzysztof Westwal (4), Robert Fogler (5), Tomasz Draszkiewicz (2), Alan Harasymek (2), Krzysztof Martyński (3), Piotr Nowicki, Tomasz Gintowt (6), Patryk Piechowiak (7), Michał Nieradko (3), Adrian Franaszek, Mateusz Lubiewski (3), Mateusz Pietrowski, Patryk Kulczyński

MKS Grudziądz: Maciej Ziółkowski, Mateusz Kostrzewa (4), Łukasz Rudnicki, Michał Bartecki (2), Szymon Pożoga (2), Mateusz Orłowski (6), Paweł Kruszewski (8), Mateusz Knopik, Jakub Bieniek (7), Ryszard Landzwojczak (1), Mateusz Kożanowski (4), Jakub Żurawski