Zwycięstwo okraszone urazami – AP Poznań lepsze od rywala o jedną bramkę!

Spore emocje przyniosło spotkanie AP Poznań z MTS Kwidzyn. Od początku spotkanie było niezwykle zacięte i do stanu 10:10 obie drużyny rzucały bramki naprzemiennie. Potem lepszy fragment gry zaliczyły zawodnicznki przyjezdne, które rzuciły trzy bramki z rzędu. Gospodynie jednak nie zraziły się pomimo straty dwóch rozgrywających i zdołały odrobić straty jeszcze przed przerwą, a nawet za sprawą Karoliny Szajek objąć prowadzenie. Kwidzynianki zdołały jeszcze wyrównać stan spotkania.

Po przerwie obraz gry nadal był niezwykle zacięty i żadna z drużyn ani przez moment nie odpuszczała. Poznanianki jednak lepiej panowały nad nerwami i w decydujących momentach nie popełniały tyle błędów co rywalki. Dodatkowo w bramce kilka dobrych interwencji zaliczyła Izabela Piskała. Ze stanu 22:24 poznanianki potrafiły wyjść na prowadzenie 25:24 by ostatecznie wygrać tą prawdziwą wojnę 26:25!

K.S. AP Poznań – MTS Kwidzyn 26:25 (14:14)

K.S. AP Poznań: Aleksandra Przebierała, Izabela Piskała – Aleksandra Janiak, Paulina Sowa (5), Karolina Szajek (4), Martyna Matysek (2), Jagoda Ławniczak (5), Maja Karasiewicz (2), Sonia Siemko, Magdalena Maziarz (2), Kinga Chełminiak (6), Alicja Ślęzak

MTS Kwidzyn: Aleksandra Bielak, Monika Reowicz – Karolina Wicik (3), Martyna Guzewicz (3), Dominika Borowska, Michalina Wąsik (3), Marta Burnowska, Katarzyna Czarnek, Joanna Król (1), Wiktoria Heromińska (2), Paulina Kucharska (5), Aleksandra Kreft (2), Milena Kaczmarek (6)