Zwycięstwo UAM-u na zakończenie sezonu zasadniczego!

W 10 kolejce grupy północnej Ekstraklasy Futsalu AZS UAM Poznań podejmował SGGW Warszawa. Był to mecz tylko i wyłącznie o prestiż, ponieważ już przed meczem było wiadomo kto z jakiej pozycji przystąpi do ćwierćfinałowych starć.

Początek spotkania to typowa twarda walka o każdą piłkę w środku pola z próbami zaskoczenia rywala. Z upływem czasu odrobinę śmielej zaczęły poczynać sobie zawodniczki z Warszawy co udowodniły w ósmej minucie! Rozmontowały defensywę UAM-u i Klaudia Dymińska otworzyła wynik spotkania! Na odpowiedź gospodyń nie trzeba była długo czekać. Piłka trafiła do Pauli Fronczak, która w sytuacji sam na sam nie dała szans bramkarce. Podopieczne Wojciecha Weissa po stracie bramki wróciły na swój poziom. 60 sekund później na prowadzenie UAM wyprowadziła Alicja Busza, a w 12 minucie Fronczak po podaniu Jankowskiej podwyższyła wynik! Fakt, że był to mecz o ofensywnym usposobieniu znalazł potwierdzenie w minucie trzynastej. SGGW za sprawą Marty Witoń ponownie łapie kontakt! Przyjezdne chwilę później ponownie rozmontowały defensywę UAM-u i Anna Napierała miała przeciwko sobie trzy rywalki! Dymińska skutecznie wykończyła akcję z prawego skrzydła i doprowadziła do remisu! 6 minut – 6 bramek! Przed przerwą hattricka mogła jeszcze ustrzelić Fronczak, ale uderzyła nad poprzeczką!

Po przerwie tempo gry nie spadło, spadła za to skuteczność w wykończeniu. Obie ekipy długo nie było w stanie rozmontować defensywy rywalek. Uczynił to w 27 minucie UAM, a konkretnie Anna Jacewicz, która sięgnęła futbolówki i ponownie wyprowadziła gospodynie na prowadzenie! Poznanianki chciały za wszelką cenę zdobyć kolejne bramki zyskując przewagę na parkiecie. Dwojąca się i trojąca Patrycja Rola jednak już nie skapitulowała. Przed obiema ekipami teraz walka w ćwierćfinałach!

UAM zmierzy się ISD – AJD Częstochowa (pierwszy mecz na wyjeździe 9-10.02, rewanż w Poznaniu 16-17.02). SGGW z kolei czeka starcie z Rolnikiem Głogówek!

AZS UAM Poznań – AZS SGGW Warszawa 4:3 (3:3)

9, 12′ Paula Fronczak, 10′ Alicja Busza, 27′ Anna Jacewicz – 8, 14′ Klaudia Dymińska, 13′ Marta Witoń

UAM: Anna Napierała – Anna Jacewicz, Monika Nowak, Aleksandra Jankowska, Katarzyna Tarnowska, Alicja Busza, Katarzyna Gozdek, Paula Fronczak, Małgorzata Ładniak, Patrycja Falborska

SGGW: Patrycja Rola, Magdalena Starzyńska – Emilia Wiaderna, Marta Witoń, Weronika Zasowska, Klaudia Dymińska, Aleksandra Godlewska, Justyna Borawska, Aleksandra Orzechowska, Natalia Olszowska, Agata Pochroń

[envira-gallery id="17090"]