Zwycięstwo UAM-u z SGGW na zakończenie sezonu zasadniczego

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego poznański UAM podejmował SGGW Warszawa. Gospodynie były pewne pierwszego miejsca w tabeli, rywalki z kolei w przypadku zwycięstwa mogły uniknąć Uniwersytetu Jagiellońskiego w ćwierćfinale.

Pierwsza połowa była bardzo długo spokojnym widowiskiem. Obie ekipy nie szarżowały tempa walcząc w środku pola. Kibiców z letargu w 18 minucie wyrwała Laura Czudzińska. Nie mająca możliwości rozegrania zdecydowała się na uderzenie z dystansu, które wpadło idealnie w okienko! SGGW próbowało błyskawicznie odpowiedzieć. Ze skrzydła uderzała Zasowska, pewnie obroniła Dewicka.

Pięć minut po wznowieniu gry UAM podwyższył prowadzenie. Sawicka z prawego skrzydła zagrała do Sutkowskiej, która precyzyjnym uderzeniem tuż przy słupku pokonała Rolę. Między 30 a 32 minuta gospodynie przeprowadziły małe oblężenie. Bramkarka SGGW wpierw powstrzymała uderzenia Falborskiej i Lichtenstein, następnie Sutkowska w sytuacji sam na sam uderzyła obok bramki. W 34 minucie groźnie odpowiedziało SGGW. Uderzenie Piątkowskiej obroniła Krajewska. Minutę później górą już była zawodniczka SGGW. Skutecznie wykończyła zespołową akcję i warszawianki złapały ponownie kontakt. W 40 minucie Czudzińska przedarła się w pole karne, jej uderzenie obroniła Rola. Futbolówka skutecznie dobiła Lichtenstein i na 1.7 sekundy przed końcem ustaliła wynik spotkania na 3:1.

AZS UAM Poznań w ćwierćfinale zmierzy się z Rekordem Bielsko-Biała.

AZS UAM Poznań – AZS SGGW Warszawa 3:1 (1:0)

18′ Laura Czudzińska, 25′ Patrycja Sutkowska, 40′ Sandra Lichtenstein – 35′ Paulina Piątkowska

Widzów: około 120

AZS UAM: Dewicka, Cywińska, Zając (C), Lichtenstein, Falborska – Krajewska, Kuleczka, Śliwińska, Czudzińska, Sikora, Sutkowska, Sawicka, Ostrowska

AZS SGGW: Wiaderna (C), Rola, Piątkowska, Witoń, Dymińska, Godlewska, Zasowska, Borawska, Kucharska

[ngg src=”galleries” ids=”214″ display=”basic_thumbnail”]