Black Roses Posnania wygrywa V turniej mistrzostw Polski!

Drużyna Black Roses po zaciętej walce wygrywa w finale z Biało-Zielonymi Gdańsk i z kompletem zwycięstw wygrywa V turniej Mistrzostw Polski.

Przed tym weekendem kibice kobiecego rugby mogli zadawać sobie pytanie, czy Biało-Zielone Gdańsk potwierdzą swoją dominację w ekstralidze i kolejnym zwycięstwem przybliżą się do mistrzostwa, czy też któraś z drużyn pokusi się o niespodziankę i zdetronizuje podopieczne trenera Urbanowicza.

Odpowiedzią na to pytanie okazał się już mecz grupowy między Black Roses Posnania a Biało-Zielonymi Ladies Gdańsk. Poznanianki przystępowały do tego meczu po zwycięstwie nad gospodarzami turnieju Legią Warszawa. Pierwsza połowa spotkania była wyrównana i zakończyła się wynikiem 7-5 dla Black Roses. W drugiej połowie zawodniczki z Poznania zdominowały już miejscowe i po przyłożeniach Katarzyny Paszczyk oraz Sandry Beszterdy pewnie wygrały z gospodarzami 19-5. Drużyna Biało-Zielonych w pierwszym meczu pokonała zaś pewnie zespół Juvenii Kraków.

Zarówno drużyna Black Roses jak i Biało-Zielonych od początku próbowały zdominować rywalki. Pierwsze na prowadzenie wyszły zawodniczki trenera Urbanowicza zdobywając pierwsze przyłożenie w czwartej minucie. Później jednak kontrolę nad meczem odzyskały poznaniaki i po przyłożeniach Katarzyny Paszczyk oraz Oxany Bunici schodziły na przerwę prowadząc 12-5. W drugiej połowie podopieczne trenera Mąkiny spokojnie kontrolowały przebieg spotkania. Katarzyna Paszczyk swoim drugim przyłożeniem w meczu przypieczętowała zwycięstwo poznanianek. Ekipa Biało-Zielonych daremnie próbowała w końcówce odrobić straty. Zespół Black Roses po zaciętym meczu wygrał ostatecznie 17-12, pokonując jednocześnie po raz pierwszy w tym sezonie lidera ekstraligi Biało-Zielone Ladies Gdańsk.

Komplet zwycięstw w fazie grupowej poznanianki zapewniły sobie w trzecim meczu pewnie wygrywając z Juvenią Kraków 43-0. W półfinale Black Roses powtórnie zmierzyły się z krakowską drużyną. Tym razem spotkanie również było jednostronne i zakończyło się zwycięstwem drużyny z Poznania 38-0.

W finale okazję na rewanż za mecz w fazie grupowej miały Biało-Zielone Gdańsk. Zawodniczki Black Roses od początku meczu narzuciły rywalkom wysokie tempo gry, co przełożyło się na prowadzenie poznanianek do przerwy 7-0 po przyłożeniu Katarzyny Paszczyk. W zmianie stron pomimo wyrównanej gry to drużyna Black Roses powiększyła przewagę za sprawą przyłożeń Natalii Pamięty oraz Agnieszki Kowalczyk. Mimo że poznanianki prowadziły w tej chwili 17-0, kibice nie mogli narzekać na brak emocji, a to z powodu zawodniczek Biało-Zielonych, które próbowały w końcówce meczu odrobić straty. Gdańszczanki zdobyły dwa szybkie przyłożenia, ale ostatecznie zabrakło im czasu na odmienienie losów tego spotkania. Ostatecznie Black Roses Posnania pokonała Biało-Zielone Ladies Gdańsk 17-12 i jednocześnie wygrały swój pierwszy turniej w tym sezonie, przybliżając się tym samym do zdobycia mistrzostwa Polski.

Zawodniczki trenera Mąkiny po raz pierwszy zwyciężyły dwukrotnie w trakcie tego samego turnieju z doświadczoną drużyną Biało-Zielonych. MVP turnieju została Katarzyna Paszczyk, która poprowadziła swój zespół do zwycięstwa zdobywając w turnieju aż siedem przyłożeń w pięciu meczach. Następny turniej Black Roses Posnania rozegra już 5 maja w Rudzie Śląskiej.