Black Roses wicemistrzyniami Polski!

Po wyrównanym i emocjonującym meczu finałowym z gospodarzami, Black Roses zajęły drugie miejsce w turnieju w Gdańsku, kończąc tym samym sezon z wicemistrzostwem Polski. W finale poznanianki uległy gdańskiej drużynie 14-24.

W fazie grupowej zawodniczki trenera Arkadiusza Mąkiny potwierdziły swoją dobrą dyspozycje z ostatnich turniejów, wygrywając wysoko ze stołecznymi klubami – Legią 28-0 oraz AZS AWF 45-0. W trzecim meczu fazy grupowej Black Roses czekał już bardzo wymagający przeciwnik w postaci gospodarzy turnieju, Biało-Zielonych Ladies Gdańsk. Drużyna trenera Urbanowicza od początku zdominowała poznanianki wygrywając pierwszą połowę 21-0. Pomimo sporej straty zawodniczki Black Roses nie poddały się, ale potrafiły odpowiedzieć jedynie przyłożeniem Sandry Beszterdy. Ostatecznie poznańska drużyna przegrała z Biało-Zielonymi 7-26.

W półfinale zespół Black Roses po raz drugi zmierzył się z drużyną warszawskiego AWFu. I tym razem warszawianki musiały uznać wyższość zawodniczek z Poznania, które pewnie wygrały 42-0.

W finale po raz kolejny doszło do konfrontacji pomiędzy drużynami z Poznania i Gdańska. Na początku meczu dominowała walka, a żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć przewagi w postaci przyłożenia. Dopiero w piątej minucie spotkania pierwsze przyłożenie w meczu zdobyła dla Black Roses skrzydłowa, Sandra Beszterda. Poznanianki długo nie cieszyły się z prowadzenia, bo już dwie minuty później przyłożenie dla Biało-Zielonych zdobyła Julianna Schuster, ustawiając tym samym wynik do przerwy 7-5 dla Black Roses.

W drugiej połowie Biało-Zielone skutecznie potrafiły wykorzystywać błędy poznanianek, zwiększając tym samym przewagę po dwóch przyłożenia Anny Klichowskiej oraz jednym Julianny Schuster do 24-7. Zawodniczki Black Roses pomimo sporej straty do rywalek nie poddawały się i poprzez ciężką walkę i zaangażowanie starały się odwrócić losy meczu. Ambitna postawa przyniosła skutek w postaci przyłożeniem po indywidualnej akcji Natalii Pamięty, która wykorzystała lukę w obronie zawodniczek z Gdańska. Niestety czasu na odrobienie strat już zabrakło i ostatecznie zawodniczki Black Roses uległy Biało-Zielonym 14-24.

Black Roses Posnania po emocjonującym finale zajęła drugie miejsce w finałowym turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Gdańsku. Najlepszą zawodniczką turnieju została Anna Klichowska z Biało-Zielonych Ladies Gdańsk. Po ośmiu turniejach wchodzących w cykl Mistrzostw Polski Kobiet w rugby 7 drużyna Black Roses zdobyła wicemistrzostwo Polski. Mistrzem Polski został zespół Biało-Zielonych Ladies Gdańsk, zaś podium zamknęła ekipa warszawskiej Legii.